Rahvusvaheline võistlusprogramm 4

2015. aasta Animated Dreamsi võistlusprogrammi on koondunud viimase kahe aasta jooksul valminud filmid maailma eri kontinentidelt. Linastuvad filmid nii Taiwanist, Iisraelist ja Lõuna-Koreast kui ka lähematelt naabritelt Euroopast. Hoolikalt valitud selektsioon esindab ülevaadet rahvusvahelistel festivalidel ringlevatest lühifilmidest, millest mõnigi on juba pärjatud maailmatasemel auhindadega, teisi on tunnustus ja tiitlid aga alles ees ootamas.

VIIE MINUTI MUUSEUM, Šveits, Ühendkuningriik 2015, 6`
REŽ: Paul Bush
PROD: Gerd Gockell, Paul Bush
Sõit läbi Inglismaa ja Šveitsi külastamaks kohalikke muuseume, millede eksponaadid ärkavad ellu ja paljastavad enese tekkeloo.

QUIMTAI, Saksamaa 2015, 6`
REŽ: Camilo Colmenares
PROD: Camilo Colmenares, Academy of Media Arts Cologne
Abstraktsete vormide, mustrite, rütmide ja helide mäng. Eksperimentaalne animatsioon, mis tutvustab eel-kolumbia aegseid mustreid. Animatsioon on lasergraveeritud 35 mm-le grafiitfilmile.

MOON BLINK, Austria 2015, 10`
REŽ, PROD: Rainer Kohlberger
Üksnes genereeritud koodiga on Moon Blink video, mis toob esile unikaalse esteetilise decisionism’i narratiivi mudeli.

PLANEET ∑, Prantsusmaa 2014, 11`
REŽ: Momoko Seto
PROD: Dora Benousilio LES FILMS DE L’ARLEQUIN
Planeedil ∑ jää all on lõksus gigantsed olendid. Allveelaevade plahvatused kutsuvad esile globaalse soojenemise. See on uus algus neile olenditele.

KOLMAS LEHEKÜLG PÄIKESEST, Kanada 2014, 6 `
REŽ: Theodore Ushev
PROD: National Film Board of Canada
See liikuv maal tõstatab mitmeid küsimusi alates digitaalsest dematerialiseerumisest kuni ümbertöötluseni. Ushev ründab animafesti kataloogi lõõmavate pintslitõmmetega.

PUUDUV MÄNGIJA, Hiina 2015, 4`
REŽ, PROD: Lei Lei
Mahjongi käigus juhtub midagi halba. Kolm mängijat ootavad neljanda käike, kuid mängija on kadunud. Kõik istuvad pisarais ja ootavad imet. Võimalus ju on, et ta naaseb…

KRONEEMIKA, Ühendkuningriik 2014, 6`
REŽ: Ed Barrett
PROD: Animade Studio
Mäng kindlapiiriliste kontrastide, kahe keskse karakteri, valguse ja pimeduse vahel, leides end püsivas konfliktis, võistlemas võimu üle ühiselt jagatavas universumis.

VAIMUPEEGEL, Lõuna-Korea 2014, 2’
REŽ, PROD: Seunghee Kim
Naine heidab pilgu oma vaimule jahtides pingsalt ideaale. Iga pisemgi viga täiendab teda.

MA POLE SEAL KUNAGI KÄINUD, Šveits 2014, 5`
REŽ, PROD: Adrian Flury
Kogudes arhiividest samas asukohas tehtud pilte, eksperimenteerib film raami kasutuse ning selle montaažiga, et avastada peidetud kujundeid, mustreid ja viiteid ja anda uue tähenduse valitsevale fotokogumissüsteemile

LÕUNAUINAK, Rumeenia 2014, 5’30’’
REŽ, PROD: Muresan Paul
See algab kavliteetunega, kuid paiskab meid unenägude ja õudukate tormi, mis nõuab meie tähelepanu ja keeldub märku andmast, millal kord läbi saab.

SEEMNEKE, Prantsusmaa, Cooki saared 2015, 10`
REŽ: Chaïtane Conversat
PROD: Corinne Destombes, Florence Adam, Claude Miss
Väike tüdruk püüab võlukangaga lillemustreid ning õmbleb sellest kangast endale kleite. Ühel päeval satub seemneke tüdruku suhu ja noor idand hakkab tema nabast võrsuma…

YÙL JA MADU, Prantsusmaa 2014, 2’
REŽ: Gabriel Harel
PROD: Didier Michon, Théo Bertrand, David Ribeiro
13-aastane Yùl suundub koos suurema venna Dinoga sõlmima tehingut kõrilõikaja Mike’iga, keda saadab tema argentiina mastiff. Hetkel, mil asjad väga viltu veavad, ilmub välja salapärane madu.