Rahvusvahelise tudengianima paremik I

Rahvusvaheline tudengianima programm koondab enda alla maailma parimate animatsioonikoolide kõige parimad näited. Tudengifilm ei tähenda animatsiooni kontekstis sugugi mitte amatöörkino, vaid on tihtipeale tervikuna palju kvaliteetsem, julgem ning professionaalsem kui mõne kanda kinnitanud filmistuudio suurteosed.

Esindatud on Turu Kunstiakadeemia Soomest, Royal College of Art Inglismaalt,  Bezalel Academy of Arts and Design Iisrealist, La Poudrière Prantsusmaalt, Academy of Art and Design St. Joost Taanist, Tama Art University Jaapanist, The Film and Television University "Konrad Wolf" (HFF) Saksamaalt, Lucerne University of Applied Sciences and Arts Šveitsist jpt.

Rahvusvahelise tudengianima programm on tihtipeale festivalikülastajatelt kõige kõrgemaid hinnanguid  saanud  just tänu oma innovatiivsusele, nooremeelsusele ning tänu tudengite värskele armastusele ning pühendumusele animafilmi vastu. Rahvusvahelise tudengianimatsiooni programm on kindlasti üks kõige mitmekesisema valikuga programm festivali kavas ning kajastab kaasaegse animatisooni trende ning lahendab noorele põlvkonnale aktuaalseid teemasid.

 

1. Soki varga tänav 8

Soome, Jaapan 2013, 6'10''
REŽ: Elli Vuorinen
Prod: Eija Saarinen
Naine leiab muudkui tillukesi sokke. Kelle jalad nüüd siis külmetavad?

2. Eelmisel sügisel

Bulgaaria 2012, 4'
REŽ: Sofiya Ilieva
Prod: Krasimira Ivanova

Naise jaoks on käes aeg oma mehest lahku minna. Surm tuleb mäelt ühele mehele järele. Inspireeritud haikudest.

3. Üleapeakaela

Suurbritannia 2012, 10'
REŽ: Timothy Reckart
Prod: Fodhla Cronin O'Reilly

Paljude abieluaastate jooksul on Walter ja Madge teineteisest lahku kasvanud: mees elab põrandal, naine aga laes. Nad elavad paralleelselt kumbki oma elu, omavahel sõnagi vahetamata ja teineteisele pilkugi heitmata. Kui Walter püüab kunagist kirelõõma taas lõkkele puhuda, toob see kaasa krahhi ning abielupaar, kes ei jõua kokkuleppele, kumb on ülemine ja kumb alumine pool, peab leidma viisi, kuidas oma suhe taas jalule seada.

4. Petja ja hunt

Iisrael 2013, 4'35''
REŽ: Dash Goldstein
Prod: Dash Goldstein

Petja ärkab üles, kohtab üht lindu ja vaatab koos temaga järvel ujuvat parti. Petja vanaisa saab pahaseks, et poiss kodust ära läks, ning tahab teda karistada. Vahepeal tuleb hunt ja pistab pardi nahka. Petja ja lind teevad omakorda hundile otsa peale.
Muusikalisel jutukesel põhinev klassikalises stiilis akvarellanimatsioon.

5. Ophelia: Armastuse ja privaatuse sätted

Saksamaa 2013, 3'41"
REŽ: Bin Han To
Prod: Bin Han To

Kui avalikuks võivad su mõtted muutuda, enne kui asi piinlikuks läheb? Millised räpased mõtted võivad sulle häda kaela tuua? Sellised küsimused vaevavad meie kangelast Hubertit. Tema mõtted hõljuvad ta pea kohal jutumulli sees ja on kõigile selgelt näha. Filmis näeme, millised katsumused ootavad Hubertit siis, kui ta asub endale kallimat otsima.
Komöödia "privaatsuse lõpust".

6. Merejalad

Prantsusmaa 2012, 4'
REŽ: Olesya Shchukina
Prod: Olesya Shchukina

Kaua aega merel olnud Vene madrus tuleb tagasi linna.

7. Linnuke ja leht

Šveits 2012, 4'
REŽ: Lena von Döhren
Prod: Ruedi Schick

Raagus oksa küljes ripub üksainus kollane leht. Tuuleiil puhub ta oksa küljest lahti ning leht hõljub läbi lumise metsa. Üks väike linnuke sööstab rõõmsasti lendu. Samal ajal aga limpsib õel punane rebane ootusärevuses keelt.

8. Rohelised jalad

Prantsusmaa 2012, 4'14''
REŽ: Elsa Duhamel
Prod: Elsa Duhamel

Jeanine ja Alain on Alžeeria juurtega prantslased. Nad elavad Põhja-Prantsusmaal, kuhu nad on rajanud vahemerelises stiilis aia.

9. Reaalsus 2.0

Saksamaa, Mehhiko 2012, 11'
REŽ: Victor Orozco Ramirez
Prod: Victor Orozco Ramirez

Saksamaale jõudsin ma sügisel. Arvasin, et sel eksootilisel maal suudan Mehhikost pisut distantseeruda, aga eksisin. Narkokullerid tirisid mind jõhkral moel kodumaale tagasi. Animeeritud lühidokumentaal Mehhiko narkokuritegevusest.

10. Kaldale uhutud

Holland 2012, 5'23''
REŽ: Jonas Ott
Prod: Jeroen van de Korput

Merehädaline avastab end ühe suurlinna kaldale uhutuna. Uudishimu tõmbab teda äsja leitud linna avastama. Seal üritab ta kõigest väest kohalikega ühist keelt leida. Paraku on kõik inimesed, keda ta kohtab, võõrad, pinnapealsed ja nipsakad, ning pärast mitut nurjunud üritust leiab ta end taas merehädalisena.

11. Pidu ja koraal

Jaapan 2013, 5'
REŽ: Yukie Nakauch
Prod: Yusuke Horaguchi

Muusikas on ehe elu ja erksad värvid. See on muusikalis-fantastiline animafilm.

12. Shirley pühamu

Suurbritannia 2013, 9'
REŽ: Daniela Sherer
Prod: Daniela Sherer

Lapsepõlve ja täiskasvanuks olemise piirid muutuvad lapse jaoks ähmaseks, kui ta ema peab kokteilipidu. Karakterid, sümbolid ja abstraktsioonid segunevad, et uurida suhteid laste ja täiskasvanute, eskapismi ja seksuaalsuse vahel.