menuimage Must Käsi
PAHA PERE

draama

Продолжительность 1h 35m

Страна Soome

Режиссёр Aleksi Salmenperä

Язык Soome

Субтитры Eesti, Soome

Soome režissööri Aleksi Salmenperä kolmas täispikk film on mõnusas tempos kulgev stiilne tragikomöödia mehe kohusetundest ning aust. “Paha pere” on üdini soomlaslik ja samas teemakäsitluselt väga euroopalik ning tänapäevane.

Musta karva komöödia hakkab vaikselt kerima, kui ülihoolitseva isa lävele potsatab 16 aastat võõrsil elanud tütar. Ema surmast ajendatud taaskohtumine isaga osutub emotsionaalselt raskeks ettevõtmiseks mõlemale osapooolele, aga seevastu äsjaleitud vennaga on Tildal algusest peale hea klapp. Isa Mikaelile mõjub Tilda kui halb kummitus minevikust – meenutus selles...Показать больше

Soome režissööri Aleksi Salmenperä kolmas täispikk film on mõnusas tempos kulgev stiilne tragikomöödia mehe kohusetundest ning aust. “Paha pere” on üdini soomlaslik ja samas teemakäsitluselt väga euroopalik ning tänapäevane.

Musta karva komöödia hakkab vaikselt kerima, kui ülihoolitseva isa lävele potsatab 16 aastat võõrsil elanud tütar. Ema surmast ajendatud taaskohtumine isaga osutub emotsionaalselt raskeks ettevõtmiseks mõlemale osapooolele, aga seevastu äsjaleitud vennaga on Tildal algusest peale hea klapp. Isa Mikaelile mõjub Tilda kui halb kummitus minevikust – meenutus sellest, et midagi olulist oleks pidanud teisiti tegema. Lisaks osutub vahetu olemisega Tilda tõeliseks katalüsaatoriks, kelle mõjul lahvatavad isa ning poja vahel pikalt jõudu kogunud pinged. Mikael tunneb, et tema ontlik keskklassi turvamull on ohus, võim ja pere libisevad käest ning paanikas püüab ta vahendeid valimata päästa, mis päästa annab - käitudes seejuures ise lahmiva teismelisena. Aga kas on üldse vaja midagi päästa, see on iseküsimus...
Salmenpera debüütfilm “Lapsed ja täiskasvanud” on osalenud ka PÖFFi EurAsia võistlusprogrammis. Sarnaselt oma eelmisele filmile “Mehe töö” (2007), keskendub Salmenperä ka sel korral kummalistele peresuhetele ja veidrale põhjamaisele psühho-dramaatilisele huumorile. Režissööri uus linateos esilinastus tänavusel Berlinale Panorama sektsioonis, mille produtsendiks on Aki Kaurismäki.

 

Leviõigused lõppenud.

Показать меньше

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow