menuimage Must Käsi
#Dokiõhtu
Dokiõhtu #55: Inna de Yard

Продолжительность 1h 39m

Страна Prantsusmaa

Режиссёр Peter Webber

Язык Inglise

Субтитры Inglise

Ehkki reggae-muusika õitsenguajaga seostatakse kõige sagedamini Bob Marleyt, on palju teisi, kes ei saavutanud rahvusvahelist aupaistet, kuid on endiselt armastatud Jamaikal ja reggae-fännide seas, lauljaid ja laulukirjutajaid, kes esindavad endiselt 1970. ja 1980. aastate muusikas peegeldunud vaimseid ja sotsiaalseid väärtusi. Nüüd laulavad nad taas kord neist väärtustest, mis on olulisemad kui iial varem, rahvusvahelisel turneel. Filmis „Inna de Yard“ teevad need muusikud (sh Ken Boothe, Winston McAnuffe, Kiddus I ja Cedric Myton) Kingstoni kohal kõrguval mäel asuvas stuudios üheskoos pro...Показать больше

Ehkki reggae-muusika õitsenguajaga seostatakse kõige sagedamini Bob Marleyt, on palju teisi, kes ei saavutanud rahvusvahelist aupaistet, kuid on endiselt armastatud Jamaikal ja reggae-fännide seas, lauljaid ja laulukirjutajaid, kes esindavad endiselt 1970. ja 1980. aastate muusikas peegeldunud vaimseid ja sotsiaalseid väärtusi. Nüüd laulavad nad taas kord neist väärtustest, mis on olulisemad kui iial varem, rahvusvahelisel turneel. Filmis „Inna de Yard“ teevad need muusikud (sh Ken Boothe, Winston McAnuffe, Kiddus I ja Cedric Myton) Kingstoni kohal kõrguval mäel asuvas stuudios üheskoos proovi, värskendavad tutvusi, jutustavad lugusid ja räägivad oma elust.

Režissöör Peter Webber vestleb nende kõigiga ükshaaval ning filmist saab ilmseks, et see nakatavalt rõõmsameelne muusika, mida nad esitama hakkavad, on midagi palju enamat kui lihtsalt nostalgiline retk minevikku. „Inna de Yard“ näitab, et reggae sotsiaalsed väärtused on endiselt ajakohased ning et muusika võimaldab vanemal põlvkonnal oma kirge noorematele kuulajatele edasi anda.

 

Filmile järgneb vestlusring, kus osalevad Ringo Ringvee, Aimar Ventsel, Päär Pärenson.

Film linastub vaid korra!
Pilet kõigile 6.50€!
Filmi toob kohale DHL.

Показать меньше
Что такое спецпрограмма “Dokiõhtu”?

Päris elu! Päris kino!

Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalide ja maailmatasemel filmifestivalide paremiku näitamisele. Programmi raames tuuakse vaatajani uuemad ja auhinnatud dokumentaalfilmid ning  unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow