«Klassiga kinno: Koolielu»

  • Treiler

    School Life - Official Trailer

See uuriv dokumentaalfilm jälgib Iirimaa internaatkoolis töötava, kahe inspireeriva õpetaja elu ühe aasta jooksul. Headfort on Sigatüüka-sarnane, 18. sajandist pärit ehitiste, salajaste uste ja maagilistest metsadest ümbritsetud kool, mis on olnud John ja Amanda Leydeni koduks ja hiilgavate karjääride taustaks juba 46 aastat. Johni jaoks on rokkmuusika nagu iga teine õppeaine matemaatika, inglise keele, piibliõpetuse ja ladina keele kõrval. Kõiki neid aineid õpetatakse Headforti koolis  kaasahaaraavalt ja lõbusalt. Keldris, kus peidavad end kooli kaks rokk-bändi, juhib John erilist sorti noorterevolutsiooni, mis tahab õpetada lastele vastutust ja iseseisvust, samas öeldes neile, et nad võivad mängida keldris ükskõik missugust žanri – olgu selleks heavy metal, pop või hoopis midagi muud, sest see on nende isiklik loominguruum.

Amanda jaoks on lastega ühise keele leidmisel kõige tähtsam vahend raamat ning ta kasutab ära igat võimalust, et noorte tähelepanu kirjanduse abil võita. Tema kabinetiks on 1800ndatest pärit lummav, kõverate uste ja iidsete raamaturiiulitega ruum. See ruum on täis riiuleid, täidetud raamatutega igast žanrist igale maitsele. Lapsed istuvad lummatuna, samal ajal kui Amanda viib nad fantastilisele teekonnale läbi tuhandete lugude.

Juba pea pool sajandit on John ja Amanda tuhandetest noortest vorminud isiksusi, kuid nüüd lõõmab nende pea kohal mõeldamatu – pension – ja mida see neile tähendaks? Headforti kool, mis on olnud tegev iidsetest aegadest tänapäevani, on olnud selle paari elu ja kirg aastakümneid. Siiani on nad võidelnud aja marsile vastu ammutades õpilastest lõpmatult energiat ja värskeid ideid – kes hoiab neid noorena, kui nad lahkuvad koolist?

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 18. ja 26. septembril kell 15:00. 18. septembri seanssi juhatab sisse õpetajakoolituse õppejõud Priit Kruus, 26. septembri seansi juhatab sisse Noored Kooli programmi raames tegevõpetaja Kaire Papp.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 euri, õpetajatele on kinokülastus tasuta.