«Tavalised ogarused»

  • Treiler

    Storie di ordinaria follia (original title), Tales of Ordinary Madness (1981)

Alkohoolikust luuletaja Charles Serking naaseb avalikult luulelugemiselt kodusesse Los Angelesse, kakleb oma eksnaisega, jälitab bussipeatuses nähtud ahvatlevat mõrda ja satub mitmesse ogarasse olukorda, kuni kohtab baaris „linna kauneimat naist“ Cassi. Uudses olukorras tunnevad nii kirjanik kui ka prostituut end oma osas kohmetult, aga harjunud rollist välja tulla on samuti neetult keeruline. Kui Serkingile saabub New Yorgist ahvatlev tööpakkumine, et tule Cass enam ilma temata toime.
Kuigi „Tavalised ogarused“ põhineb eelkõige Bukowski lühiproosal, tsiteeritakse siin üsna palju Bukowski luulet, mida erinevalt tema romaanidest ja novellidest pole seni eesti keeles avaldatud. Bukowski alter ego Henry Chinaski nimi on siin vahetatud Charles Serkingi vastu lihtsalt seepärast, et romaani „Postkontor“ ekraniseerida tahtnud režissöör Taylor Hackford oli omandanud ainuõiguse Chinaski nime filmis kasutada.

„Vähestel on stiili. Vähesed suudavad stiili hoida. [---] Kui Hemingway endal ajud seina peale tulistas, siis see oli stiil.“