«Klassiga kinno: Sonita»

  • Трейлер

    Sonita -  UK trailer

Kui 18-aastane Sonita saaks ise valida, siis oleks Michael Jackson tema isa ja Rihanna tema ema. Ta jäädvustab scrapbook’i lõikeid oma suurest unistusest – saada kuulsaks räppariks. Hetkel on küll tema ainsateks fännideks teised teismelised tüdrukud, kellega koos Sonita Teherani varjupaigas elab.

Seal saab Sonita, kes on pagulane Afganistanist, nõustamist kogetud traumade järel, mille all ta on kannatanud ning abi tuleviku välja kujundamisel. Aga tema perekonnal on muud plaanid – Sonita on pruut, kelle väärtus on 9,000 dollarit. Kõigele lisaks ei ole naistel lubatud Iraanis laulda. Kuidas õnnestub Sonital ikkagi oma unistused täide viia?

Režissöör Rokhsareh Ghaemmaghami on isiklikult seotud sellele küsimusele vastamisega, tõstatades arutelu teemal, kuidas dokumentaalfilmide tegijad peaksid oma objektidesse suhtuma. See on vaid üks mitmetest üllatavatest keerdkäikudest noore naise põneval eneseotsingu teekonnal. Filmi tuumaks on Sonita vastuhakk sundabielu vastu läbi kunsti meediumi – luues muljetavaldava ja dramaatilise räpivideo.

 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 18. ja 19. oktoobril kell 15:00. Mõlemat seanssi tuleb sisse juhatama laulja Sandra Ashilevi.

Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.