menuimage Must Käsi
#Sweet Sundays
Vanishing Point

Duration 1h 39m

Country USA

Director Richard C. Sarafian

Language Inglise

KADUMISPUNKT

Kiirus tähendab hinge vabastamist.”

Richard C. Sarafiani 1971. aasta film “Kadumispunkt” on tõeline kinofiilide kultusobjekt, milles on oluline roll nii Ameerika autodel, eksistentsialismil, kiirusel, maanteedel, muusikal, müstikal, põgenemisel ja vabadusel. Seda on üheks oma lemmikfilmiks nimetanud nii Steven Spielberg, Quentin Tarantino kui Edgar Wright. Filmist inspireeritud samanimelise albumi andis 1997. aastal välja väga eriline šoti alternatiivmuusika bänd Primal Scream, mille laulja Bobby Gillespie ütles: “Miks mitte salvestada natuke muusi...Show more

KADUMISPUNKT

Kiirus tähendab hinge vabastamist.”

Richard C. Sarafiani 1971. aasta film “Kadumispunkt” on tõeline kinofiilide kultusobjekt, milles on oluline roll nii Ameerika autodel, eksistentsialismil, kiirusel, maanteedel, muusikal, müstikal, põgenemisel ja vabadusel. Seda on üheks oma lemmikfilmiks nimetanud nii Steven Spielberg, Quentin Tarantino kui Edgar Wright. Filmist inspireeritud samanimelise albumi andis 1997. aastal välja väga eriline šoti alternatiivmuusika bänd Primal Scream, mille laulja Bobby Gillespie ütles: “Miks mitte salvestada natuke muusikat, mis peegeldaks meeleolu, mis filmis valitseb? Me oleme alati seda filmi armastanud temas loodud paranoiaõhkkonna ja selle sees õiglust taga otsivate kiirusehullude pärast…”

Filmi peategelane on autokuller Kowalski (Barry Newman), kes võtab eesmärgiks valge 1970 Dodge Challenger’iga jõuda alla 24 tunniga Denverist San Franciscosse (vahemaad natuke üle 2000 km). Teekonnal läbi nelja osariigi satub tema teele väga erinevaid abilisi, kaasaelajaid, konkurente ja takistusi. Adrenaliini, amfetamiini ja bensiini abil saab Kowalskist kiiresti kangelane, keda võim kõigi vahenditega pidurdama hakkab ja kellele omapära ning vabadusi hindavad rahvamassid kaasa elama hakkavad.
“Kadumispunkt” on justkui autohullu kontrakultuuri manifest, mille tähendusele meie kaasaeg koos ajapuuduses toidukullerite ja pohuistlikult süsinikujalajälje gaasipedaali sõtkuva tarbimisühiskonnaga vindi peale keerata suudab.

Sünopsise autor Johannes Lõhmus

Show less
What is the special program “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Oktoobris on fookuses ikka õudusfilmid!

Screenings

No screenings at the moment

futureimage

Films from the same series

following 09.10.2022 Püha Sõprus: Nõid
following 23.10.2022 Püha Sõprus: Muumia
following 04.12.2022 Püha Sõprus: Romeo + Julia
following 23.12.2022 Püha Sõprus: Elvis
following 11.12.2022 Püha Sõprus: Moulin Rouge
following 18.12.2022 Püha Sõprus: Suur Gatsby
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow