menuimage Must Käsi
bottom
longposter
Currently Playing Iberofest! September

Country: Guatemala

Director: Kenneth Müller

Duration: 70 min

Cast: Saúl Lisazo, Mario Zaragoza, Costanza Andrade, Camila Müller, Juan Pablo Olyslager

 

“September” is a drama based on true events that tells the love story of a father and daughter who embark on a journey of struggle for survival in one of the most difficult times of Guatemala’s internal armed conflict. Theresa was deafened at the age of 3 months and lost her mother in the midst of a terrorist attack perpetrated by guerrillas on September 5, 1980.

longposter
Currently Playing Tagurpidi torn

Põnevik “Tagurpidi torn” räägib lastekamba suvest unises Lõuna-Eesti külas, kus ainukest lõbu pakub lihtsalt hängimine ja turnimine mahajäetud tootmiskompleksis. Seal viibimine keelatakse neile aga ära. Kamba pealik Kristjan ning tema sõbrad Ariel, Loore, Mia-Margot ja Siim otsustavad keelust üle astuda. Otsus muudab nende elu ning paneb sõbrad karmi vastasseisu.

longposter
Currently Playing Melchior the Apothecary

In medieval Tallinn, the famous knight of the Order who freed the Baltic Sea from pirates is murdered. The hero's head is chopped off and his mouth is stuffed with coins. The gold chain he bought the same day is missing. The Sheriff orders Melchior the Apothecary, who can talk to the dead, to investigate the crime. The clever young man discovers that the murdered knight was looking for a mysterious "Prisoner of Tallinn" and clues lead to the Dominican monastery.

longposter
Currently Playing Minsk

 

Leo Films ja Andres Puustusmaa esitlevad Eestis filmitud dramaatilist tõsielulist mängufilmi "Minsk". Minsk, august 2020. Noor abielupaar Pasha ja Julia lähevad öösel poest sigarette ostma ja satuvad valitsusevastasele protestimarsile. Noored seisavad järsku silmitsi julgeolekuorganitega ning tunnevad omal nahal totalitaarse riigi jõhkrust, peksmist ja piinamist. Film on üles võetud ühe katkematu kaadriga. Filmivõtted toimusid Lasnamäel ning filmi toetavad Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

 

longposter
Currently Playing Undergods

Chino Moya takes apart everything that is hidden under the soft sun-stroked skin of a human being – blood, intestines, slime and bile and the inner angst between all.

longposter
Currently Playing Metsikud mehed

Keskeakriisis virelev Martin tahab olla jätkuvalt tõeline mees. Ta ei leia oma olukorrast muud väljapääsu, kui põgeneda pere juurest Norra mägedesse, et elada seal küti ja korilase kombel oma esivanemate moodi. Taasärkavat maskuliinsust nautides kohtub Martin vigastatud uimastismugeldaja Musaga. Üheskoos politsei, rivaalide ja pere eest põgenevad mehed on nüüd ise saakloomad, kellele jahti peetakse.

Ohtralt absurdseid olukordi ja kurioosseid tegelaskujusid pakkuv linalugu toob meestele äratundmisrõõmu ja on naistele õppematerjaliks.

longposter
Currently Playing Helene

Antti J. Jokineni mängufilm “Helene” räägib Soome kõige kuulsamast naiskunstnikust Helene Schjerfbeckist (1862–1948), kes pälvis ka rahvusvahelist tunnustust. Filmi fookuses on kunstniku armastuslugu Soome kirjaniku, kriitiku ja kunstniku Einar Reuteriga. Helenet mängib filmis tunnustatud Soome näitleja Laura Birn, kes on Eesti publikule tuntud mängufilmist "Puhastus” ning keda sai näha ka Veiko Õunpuu filmis "Viimased”. Kõrvalrollides astuvad üles Krista Kosonen, Johannes Holopainen, Pirkko Saisio, Eero Aho ja Jarkko Lahti. “Helene” režissöör Antti J.

longposter
Currently Playing Õnne- ja fantaasiaratas

Filmiga “Drive My Car” auhinnakarusselli sattunud režissööri Ryusuke Hamaguchi film räägib juhuslikest sidemetest ja ootamatutest emotsionaalsetest seostest.

longposter
Currently Playing Kiik, kirves ja igavese armastuse puu

Elu hammasrataste vahele jäänud noor automehaanik Kiik saab ühel päeval teada, et tema tüdruksõbra süda on uue noormehe poolt võidetud. Hingevalust vabanemiseks otsustab Kiik koos filmitegijast parima sõbraga sõita riigi teise otsa, et maha raiuda igavese armastuse puu. Teekond müstilise puuni kujuneb aga okkaliseks, endassevaatavaks ja kriminaalseks. “Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu” on huumoriga vürtsitatud debüütmängufilm Eesti uue põlvkonna filmitegijate Meel Paliale ja Urmet Piilingu poolt.  

longposter
Currently Playing Püha Sõprus: Grand Prix

Kui John Frankenheimeri 70mm filmilindile võetud “Grand Prix” 1966. aastal esilinatus, siis oli see ambitsioonikaim ja kulukaim mootorspordi film läbi aegade, mis võitis oma tehniliste saavutuste eest ka kolm Oscarit (parim heli, parim montaaž, parimad heliefektid). Tõeliselt globaalne film, kus teevad kaasa sellised rahvusvahelised staarid nagu Akira Kurosawa filmidest tuntud jaapanlane Toshiro Mifune, prantsuse laulja ja näitleja Yves Montand või tollal alles 22-aastane olnud prantslannast popstaar Françoise Hardy.

filter filter

Showtimes

Today
Today, 17:10 clock  1h 22m draama
draama Minsk
Vanalinn
Buy Ticket
Today, 19:00 clock  1h 10m draama
draama Iberofest! September
Vanalinn
Today, 21:05 clock  2h 1m draama
draama Õnne- ja fantaasiaratas
Vanalinn
Buy Ticket
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow