Frankofooniakuu: Antigone

Märts on frankofooniakuu, mil igal teisipäeval kell 18.00 jõuab Sõpruse ekraanile valik kaasaegsest prantsuskeelsest kinokunstist! Frankofoonia erilinastused avab 2. märtsil 2021 Québeci film “Antigone”, mis esilinastus Toronto filmifestivalil ning võitis seal parima Kanada filmi auhinna.

Aidates vennal vanglast põgeneda, hakkab Antigone vastu võimudele: politseile, õigussüsteemile ning ka oma sõbra Haemon’i isale. Seni laitmatu taustaga ja särav teismeline tüdruk tunneb, et silmus tõmbub tema ümber üha koomale. Ta asendab kehtiva seaduse iseenese tunnetusega õiglusest, mis põhineb armastusel ja lojaalsusel.

Seanss on TASUTA ning ingliskeelsete subtiitritega.

Linastust korraldab Kanada saatkonna esindus Eestis.

 

 

 

 

 

Eriprogrammi Frankofooniakuu 2021 kirjeldus

Märts on frankofooniakuu! Igal teisipäeval kell 18.00 jõuab Sõpruse ekraanile valik kaasaegsest prantsuskeelsest kinokunstist, mis on hea võimalus tutvuda filmipärlitega nii Prantsusmaalt, Kanadast, Belgiast kui ka Šveitsist. Kõik seansid on TASUTA ja ingliskeelsete subtiitritega.
Linastused toovad teieni Prantsuse Instituut, Wallonie-Bruxelles International ning Kanada ja Šveitsi saatkondade esindused Eestis.