menuimage Must Käsi
Täiuslikud päevad

draama

Kestus 2h 4m

Riik Jaapan, Saksamaa

Režissöör Wim Wenders

Keel Jaapani

Subtiitrid eesti, vene

Levitaja A-One Films Estonia

Vaikne Hirayama tõuseb koidikul, paneb tööriided selga, ostab automaadist joogi, istub oma kaubikusse ja sõidab linna. Ta koristab Tokyo avalikke tualette, nagu oleks need pühapaigad, ja tema töö meenutab rituaali. Vahel istub Hirayama pargis, sööb võileiba ja pildistab puid, vahel aitab ta kannatlikult nooremat kolleegi. Pärast tööd peatub mees saunas, kuulab autos Patti Smithi ja Van Morrisoni, loeb enne magamaminekut William Faulknerit ja Patricia Highsmithi. Järgmisel hommikul kordub kõik samamoodi, kuid Hirayama näos on jätkuvalt õnnis naeratus, sest ta lihtsalt naudib oma täiuslikku e...Näita rohkem

Vaikne Hirayama tõuseb koidikul, paneb tööriided selga, ostab automaadist joogi, istub oma kaubikusse ja sõidab linna. Ta koristab Tokyo avalikke tualette, nagu oleks need pühapaigad, ja tema töö meenutab rituaali. Vahel istub Hirayama pargis, sööb võileiba ja pildistab puid, vahel aitab ta kannatlikult nooremat kolleegi. Pärast tööd peatub mees saunas, kuulab autos Patti Smithi ja Van Morrisoni, loeb enne magamaminekut William Faulknerit ja Patricia Highsmithi. Järgmisel hommikul kordub kõik samamoodi, kuid Hirayama näos on jätkuvalt õnnis naeratus, sest ta lihtsalt naudib oma täiuslikku elu.

Saksa filmikorüfee Wim Wendersi intiimne portree muudab relvituks ka kõige paadunumad küünikud. Režissöör tõestab taas, et tal on ainulaadne võime muuta eluproosa luuleks, tehes seda läbi dokumentalisti pilgu, mis laseb igas mustris ja vormis avastada midagi uut.

"Täiuslikud päevad" osales tänavu Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis, kus see pälvis oikumeenilise žürii auhinna ning parima näitleja auhinna sai Kôji Yakusho. Jaapani esindaja parima rahvusvahelise filmi Oscarile.

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow