menuimage Must Käsi
Erilinastus: DR. STRANGELOVE EHK KUIDAS MA LÕPETASIN MURETSEMISE JA ÕPPISIN ARMASTAMA POMMI

Продолжительность 1h 35m

Страна USA / Suurbritannia

Режиссёр Stanley Kubrick

В ролях Peter Sellers, George C. Scott, Sterling Hayden

Язык Inglise

Kultusrežissöör Stanley Kubricku nõrkemiseni anekdootlik “Dr. Strangelove…” on puhas koomiliste karakterite paraad. Peter Sellersi, Sterling Haydensi ja George Scotti üle võlli ja peensusteni lihvitud osatäitmised on ühed filmiajaloo meeldejäävaimad rollilahendused.  Maailma parimaks poliitiliseks satiiriks nimetatud film viib vaataja külma sõja keerisesse ning keskendub põhiliselt sellele, mis juhtub siis, kui vale inimene vajutab valel hetkel valet nuppu. Sellersi kehastatud püstihull sõjakindral planeerib välja lennutada tuumapommi, mis põhjustaks üleilmse holokausti, ja ümarlauatäi...Показать больше

Kultusrežissöör Stanley Kubricku nõrkemiseni anekdootlik “Dr. Strangelove…” on puhas koomiliste karakterite paraad. Peter Sellersi, Sterling Haydensi ja George Scotti üle võlli ja peensusteni lihvitud osatäitmised on ühed filmiajaloo meeldejäävaimad rollilahendused.  Maailma parimaks poliitiliseks satiiriks nimetatud film viib vaataja külma sõja keerisesse ning keskendub põhiliselt sellele, mis juhtub siis, kui vale inimene vajutab valel hetkel valet nuppu. Sellersi kehastatud püstihull sõjakindral planeerib välja lennutada tuumapommi, mis põhjustaks üleilmse holokausti, ja ümarlauatäis napakaid poliitikuid üritavad palavikuliselt aga mitte eriti edukalt kindralit takistada.

Kubricku tapvalt naljakat küünilist nägemust inimkonna lollusest ja tehnoloogia arengust peetakse geniaalse lavastaja kõige täiuslikumaks ja õnnestunumaks šedöövriks. See on film, mida lihtsalt peab nägema!

Filmi kohale toomist toetab DHL.

Показать меньше

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow