menuimage Must Käsi
Erilinastus: Muppetite jõululaul

драма

Продолжительность 1h 25m

Страна USA

Режиссёр Brian Henson

В ролях Michael Caine, Dave Goelz, The Great Gonzo

Язык Inglise

Charles Dickensi klassikalisest jõululoost “A Christmas Carol” inspireeritud kogupere muusikal “Muppetite jõululaul” on kui muusikaline ja visuaalne meeldetuletus sellest, miks pühasid pidada, “Häid pühi!” soovida ja teiste inimestega aega veeta. 19. sajandi Londonis jõuluõhtu eel aset leidvas filmis mängib üdini kibestunud Ebenezer Scrooge’i alati suursugune Sir Michael Caine ning ülejäänud tähtsates rollides näeb pehmeid, lõbusaid ja absurdseid muppeteid. Muppetid on 1955. aastal Jim Hensoni poolt loodud nukud, kes on oluline osa Ameerika rikkalikust popkultuuri pärandist, mis suudab olla...Показать больше

Charles Dickensi klassikalisest jõululoost “A Christmas Carol” inspireeritud kogupere muusikal “Muppetite jõululaul” on kui muusikaline ja visuaalne meeldetuletus sellest, miks pühasid pidada, “Häid pühi!” soovida ja teiste inimestega aega veeta. 19. sajandi Londonis jõuluõhtu eel aset leidvas filmis mängib üdini kibestunud Ebenezer Scrooge’i alati suursugune Sir Michael Caine ning ülejäänud tähtsates rollides näeb pehmeid, lõbusaid ja absurdseid muppeteid. Muppetid on 1955. aastal Jim Hensoni poolt loodud nukud, kes on oluline osa Ameerika rikkalikust popkultuuri pärandist, mis suudab olla ühtaegu nii vaimukas kui edendada pehmeid väärtusi ilma läägeks või pealetükkivaks muutumata. Hensoni loodud tegelased meenutavad oma olemuselt ja maneeridelt väga kunagist kohalikku pilasarja “Pehmed ja karvased”.

“Muppetite jõululaul” näitab krimpsus ja torisevale Scrooge’ile seda, milline võiks elu olla siis kui leiad endas julguse väikestest asjadest rõõmu tunda, lahke olla ja seda lahkust ka ümbritsevate inimeste (ja muppetitega) jagada. See on film abivalmiduse väest, mis näitab elu helgemat poolt ja tuletab meelde, et kõik elusolendid on sooja kallistust ja kõhutäit väärt.

Johannes Lõhmus

Filmi kohale toomist toetab DHL.

Показать меньше

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow