Klassiga kinno: Feels Good Man

2005. aastal lõi karikaturist Matt Furie oma koomiksis „Boy’s Club“ tegelase nimega Konn Pepe (Pepe the Frog). Furie oli konni selleks hetkeks joonistanud juba pikalt, aga hetkest, mil Pepe ühes kaadris ütles saatuslikud sõnad „feels good man“, algas rohelise konnmehe uskumatu odüsseia mööda küberruumi. Lause võeti käibele napaka kinnitava vastusena, kuna Furie Pepe levikut ei takistanud, aga edasist poleks ta osanud aimata. Kui öeldakse, et kassil on üheksa elu, siis Pepe näitel võiks sama väita ka konna kohta. Pepet asusid uuesti kontekstualiseerima veebisait 4chan, sealtkaudu antisotsiaalne incel/beta male liikumine, Ameerika neonatslikud rühmitused, seejärel Trumpi valimiskampaania, ja sellest, kuidas Pepe lõpuks Hong Kongi jõudis, kuulete juba filmis.

„Feels Good Man“ on tihe kaasaegne lugu ühe internetimeemi sünnist ja arengust, sellest, kuidas tekivad tähendused ja kuidas neid vahel meelevaldselt tekitatakse. Kindlasti ka sellest, kuidas toimib kaasaegne kübermaailm, mis mõjutab nn tegelikku elu järjest enam. Kes nüüd veel julgeb öelda, et koomiksid on ainult kahjutud joonistused, mis ei tähenda mitte midagi?

Tristan Priimägi

Dokumentaalfilm sobib eelkõige gümnaasiumiastme ning ülikooli õpilastele. Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.
Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta

Описание для С КЛАССОМ В КИНО

Программа «С классом в кино» задумана для учащихся последних классов основной школы и гимназистов. В ее рамках демонстрируются документальные фильмы различной направленности, которые были признаны на международных фестивалях документального кино. При составлении афиши мы исходим из тем, входящих в государственную учебную программу. Это защита окружающей среды и преемственность, гражданские инициативы, культурная самоидентификация, здравоохранение, общественные ценности и другие важные аспекты. К каждому фильму прилагаются вспомогательные учебные материалы.  Для зарегистрированных заранее групп действует сниженная цена на билеты, сопровождающим школьников педагогам вход свободный. В течение учебного года фильмы показываются ежемесячно по два раза.  Фильмы идут на языке оригинала с эстонскими субтитрами.

СЛЕДУЮЩИЕ ПОКАЗЫ В ЦИКЛЕ "С КЛАССОМ В КИНО"

Klassiga kinno: Plastiku lugu (veebikino)

10.05.2021
00:00

Klassiga kinno: Kodeeritud eelarvamus (veebikino)

17.05.2021
00:00

РАНЕЕ В ЦИКЛЕ "С КЛАССОМ В КИНО"

Klassiga kinno: Võrku püütud (Veebikino)

05.04.2021

Klassiga kinno: Modell Maddy (Veebikino)

05.04.2021

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

09.11.2020

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

12.10.2020
  •  
  • 1 из 14