PÖFF 2019: Koera surm

Mario ja Silvia on tüüpiline Montevideo keskklassi abielupaar, kes elab läbi pensionile jäämise pingeid. Mario lohakuse tõttu ühel tema viimasel operatsiooni sureb väike koer. Varsti pärast seda avastavad Mario ja Silvia, et nende kodus on käinud vargad. Neil ei jää üle muud kui minna elama tütre juurde, kus nad satuvad aga allakäiguspiraali, mis tõmbab nad vägivalla ja paranoiade juurde.

Põhjalik uurimus väikekodanluse elust ja sellest, kuidas üks ootamatu libastus võib igapäevarutiini kaosesse paisata. Lugu, kus režissöör Ganzi satiiriline vaatenurk ei säästa ühtki tegelast, meenutab meile, et tragöödia pluss aeg võrdub komöödia. „Koera surm“ oli üks Ventana Suri, Ladina-Ameerika suurima Industry-platvormi võitjaid ning hooaja oodatumaid mängufilme.

Matias Ganz sündis Montevideos 1987. aastal. Ta on lõpetanud Uruguay filmikooli, kus lavastas kolm lühifilmi. Pärast põgusat näitlejarolli Pablo Stolli filmis „3“ oli ta koos Rodrigo Lappadoga telesarjade „REC“ ja „El Mundo de los Videos“ kaasstsenaristiks ja -režissööriks. Mõlemad filmid linastusid Uruguay riiklikus televisioonis. Ülesastumine filmis „3“ on enam kui sümboolne, sest kohalikud võrdlevad Ganzi narratiivi Kaurismäki stiili ja põhjamaade atmosfääriga; tema filmimismeetodid, lugude tempo ja peategelaste suhe reaalsusega sarnanevad aga selliste Uruguay klassikaliste filmidega nagu „Whisky“ ning annavad talle kui filmitegijale oma näo.

Javier Garcia Puerto

 

Q&A külalised: Matias Ganz, Jerome Breau, Damien Megherbi, Justin Pechberty, Juan Jose Lopez