PÖFF 2019: Pimedus

„Pimedus“ on ühtaegu nii põnevik, peredraama kui ka ulme. Emanuela Rossi debüütfilm jutustab meile loo 17-aastasest Stellast ja tema kahest nooremast õest, kes veedavad oma päevi suletud majas kinniste uste-akende taga. Pole võimalik aru saada, kus nad täpselt on ja kas tegevus toimub minevikus või tulevikus.

Väljas on aset leidnud looduskatastroof, päikese kiirgus on liiga võimas ja õues liikumine ohtlik, iga söögipalukese pärast käib karm olelusvõitlus – vähemasti nii räägib tüdrukutele nende isa, kes iga päev majast lahkub ja õhtul toidupoolisega naaseb. Mis aga toimub tegelikult? Stella hakkab isa jutus aina rohkem kahtlema. Hirmule vaatamata läheb ta ühel päeval majast välja, eirates õdede palveid ja isa hoiatusi.

Suurepäraste näitlejatöödega põnev ja mõtlemapanev Itaalia film on kui feministlik muinasjutt päevakajalistel teemadel. Filmi viis nädalat kestnud võtted toimusid pea täielikult Torino linnas. Režissöör on oskuslikult loonud omamoodi maailma, kus on nii õudust kui ka rõõmu. See lugu räägib kasvamisest ja naiseks olemisest, pakkumata lihtsaid vastuseid, kuid andes ometigi lootust.

Liisi Rohumäe