menuimage Must Käsi
#Film school
Rain Tolgi filmikool: Footprints on the Moon

horror thriller

Duration 1h 30m

Country Itaalia

Director Luigi Bazzoni, Mario Fanelli

Language itaalia

Subtitle Language Eesti

Hüpnootiline, psühhoseksuaalne, müstiline, mega kaunis meistriteos mälust, unenägudest ja taju ustest Itaalia 70ndate giallo-zhanri ühelt kuningalt, Luigi Bazzonilt. Giallode superstaar Florinda Bolkan suitsetab pakkide kaupa Dunhilli imeilusaid sigarette ja üritab maapealset paradiisi meenutaval saarel aru saada, kuhu on kadunud tema ajust kolm viimast päeva. Meenuvad Antonioni Blow-Up ja Hitchocki “Vertigo”, aga operaatori, kunstniku, helilooja ja loomulikult lavastaja töö jätavad stiili poolest need eeskujud selja taha. Tõenäoliselt kõige kaunim film, mida mu silmad on näinud. Kõik on ni...Show more

Hüpnootiline, psühhoseksuaalne, müstiline, mega kaunis meistriteos mälust, unenägudest ja taju ustest Itaalia 70ndate giallo-zhanri ühelt kuningalt, Luigi Bazzonilt. Giallode superstaar Florinda Bolkan suitsetab pakkide kaupa Dunhilli imeilusaid sigarette ja üritab maapealset paradiisi meenutaval saarel aru saada, kuhu on kadunud tema ajust kolm viimast päeva. Meenuvad Antonioni Blow-Up ja Hitchocki “Vertigo”, aga operaatori, kunstniku, helilooja ja loomulikult lavastaja töö jätavad stiili poolest need eeskujud selja taha. Tõenäoliselt kõige kaunim film, mida mu silmad on näinud. Kõik on nii lummav, et seda vaadates tunned, nagu ufod oleks sind ära viinud.

Show less
What is the special program “Filmikool”?

Kino+loeng = filmitarkus.

Sõpruse filmikool aitab avada filmis toimuvat. Filmidele eelnevad loengud pakuvad nii noorematele kui ka vanematele filmisõpradele pääsetee linateose sisse, taha ja kaugemalegi. Sarja esimest hooaega kureeris ja loenguid pidas Tõnis Kahu, teisel aastal võtsid teatepulga üle Andres Maimik ja Rainer Sarnet. Filmikooli kolmandat hooaega kureerisid Moonika Siimets ja Rainer Sarnet.

2021. aasta filmikooli juhib režissöör, näitleja ja filmigurmaan Rain Tolk.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow