Kestus 1h 29m
Riik Läti
Režissöör Signe Baumane
Keel läti
Subtiitrid inglise
Läti animaatori Signe Baumane film „Kivid minu taskutes“ on Läti selleaastane kandidaat parima võõrkeelse filmi Oscarile. Sügavalt isiklikus ja autobiograafilises teoses sukeldub autor oma suguvõsa vaimsesse ajalukku — päriliku, naisliini pidi edasi kanduva vaimuhaiguse lukku. Minajutustajast autor räägib oma vanaema Anna loo, kelle hingeheitlustes ta iseend ära tunneb. Vaestest oludest pärit, aga kiire taibuga ja andekas Anna saadetakse linna õppima, kuid lisaraha teenimiseks sekretärina töötades armub noor ja naiivne tütarlaps oma ülemusse, kelle lõputu energia ja suured ideed tüdrukut võ...Näita rohkem
Läti animaatori Signe Baumane film „Kivid minu taskutes“ on Läti selleaastane kandidaat parima võõrkeelse filmi Oscarile. Sügavalt isiklikus ja autobiograafilises teoses sukeldub autor oma suguvõsa vaimsesse ajalukku — päriliku, naisliini pidi edasi kanduva vaimuhaiguse lukku. Minajutustajast autor räägib oma vanaema Anna loo, kelle hingeheitlustes ta iseend ära tunneb. Vaestest oludest pärit, aga kiire taibuga ja andekas Anna saadetakse linna õppima, kuid lisaraha teenimiseks sekretärina töötades armub noor ja naiivne tütarlaps oma ülemusse, kelle lõputu energia ja suured ideed tüdrukut võluvad. Elu praktiline pool ja Lätit raputavad okupatsioonid rikuvad aga unistused säravast tulevikust. Kui Anna lapselaps Signe aastaid hiljem vanaema kohta küsimusi esitama hakkab, on sugulased tõrksad ja vaikivad, kuid peagi peavad Signe suguvõsa noored naised ning ka tema ise üksteise järel peas kõlavate häältega võitlusesse astuma.
„Kivid minu taskutes“ ei räägi aga sugugi vaid vaimuhaigusest. See on lugu tugevate, andekate ja ambitsioonikate naiste murdumisest, kui nende unistused purunevad totalitaarse riigikorra või sellele järgneva postsotsialistliku konservatiivsuse surve all. Naistest, keda surutakse jäikadesse rollidesse, mis toodavad vaid võõrandumist, lagunevaid suhteid ja tühjusetunnet. Samas on see lugu hakkamasaamisest ja vastupidamisest, oma sisemiste deemonitega koos elama õppimisest ning nende rakendamisest loomingu ja eneseväljenduse teenistusse.
Näita vähem