Araabia ööd III osa: Nõiutud

Trilooga kolmanda osa “Nõiutud” esimene pool keskendub seni jutustaja rolli täitnud Araabia kuningannale Scheherazadele, kes pageb kuninga juurest muinasjutulisse Baghdadi ning satub koheselt ka sümpaatsetesse sekeldustesse. Kiirgava päikese ja sillerdava mere taustal hargnev lugu on tulvil kaunist muusikat, lummavaid tantse ja poeetilisi laule ning vana targa mehe õpetussõnu, mis tuletavad inimestele meelde kõike seda, mis on elus tegelikult oluline.

Kui Scheherazade lõpuks jutustamise juurde naaseb on rääkida veel vaid üks lugu mehest, kes õpetas metsvinte laulma…

Miguel Gomesi hingematvalt kaunis ja suurejooneliselt üles võetud triloogia on tõeline maagilise realismi pidulaud, mis võlub ja inspireerib ning pakub tohutut meelelauhutust.
Teisest küljest on köitvatest lugudest koosnev eepos aga ühiskonna karm peegelpilt, mis toimib kahte pidi. Ühelt poolt annab see võimaluse lugudega kaasa minna ja hetkeks unustada oma probleemid ning teisest küljest kristalliseerib film needsamad probleemid tuues nad laiema avalikkuse ette ja andes inimestele mõista, et nad ei ole oma muredega üksi.

“Araabia ööd” on liialduseta öeldes tõenäoliselt kõige olulisem film tänavusel filmiaastal ja on ilus tõdeda, et see film on sündinud puhtast südamepõhjast ning tehtud igaühte silmas pidades.