Baarikärbes

Wanda: „Aga tead, armuda ma küll ei taha.“
Hank: „Ära põe, mind pole keegi armastanud.”

Noor parm Henry (Hank) Chinaski käib päev läbi mööda Los Angelese kõrtse ning lakub igaühe kulul, kes raatsib talle välja teha. Hank kakleb ühtelugu baarmeniga, kes esindab tema silmis kõike jälestusväärset – „labasust, ebaoriginaalset matšoenergiat ja naistemehe imagot“ –, ning tutvub baarileti ääres oma hingesugulase, räsitud daami Wandaga. Salamisi tegeleb Hank aga joomise kõrvalt ka kirjutamisega ning ühtäkki satub ta nd kauni ja jõuka kirjastaja huviorbiiti.
Bukowski enda originaalstsenaariumi järgi vändatud „Baarikärbes“ kajastab suuresti tema noorpõlve, romaanis „Faktootum“ pikemalt kirjeldatud juhutööliseelu, ning ehib inimpelgurist parmu kuvandit poolmüütilise rentsligeeniuse oreooliga. Tänu noore Mickey Rourke’i soojale sarmile  mõjub haisev kaabakas Hank paradoksaalselt romantilise ja hooliva sangarina.

Bukowski ütles elu jooksul küll ühtelugu, et ei salli kino kui mõttetut ajaviidet, aga „Baarikärbse“ vaevarikkast valmimisest rääkivast romaanist „Hollywood“ jääb mulje, et selle tükiga jäi vana toriseja päris hästi rahule.

 

Filmi juhatab sisse Ralf Sauter.