CUTIE AND THE BOXER

“Kunst on nõudlik armuke.”

Ushio Shinoahara

 

Kino Sõprus alustab uue autoridokumentaalidele keskenduva sarjaga “Sõpruse dokiõhtu”.
Kord kuus toimuva sarja avafilm on Zachary Heinzerlingi “Cutie and the Boxer”.

Möödunud aastal parima dokumentaalfilmi Oscarile nomineeritud teos on intiimne ja võimas kaemus elust ja kunstist ning kunstnike elust.

Filmi kangelasteks on New Yorgis resideeruv värvikas abielupaar - avangardi ikoon Ushio Shinoahara ja tema graafilisest disainerist naine Noriko.
Ushiro Shinoahara sai tuntuks oma märulistiilis sündinud teostega mis valmisid poksimeetodil – värv kanti tohutule lõuendile poksikinnastega hüpeldes.
Tänaseks maailmakuulus kunstnik tegeleb oma 80-nda sünnipäeva lävel aga ikka eksistentsiaalsete küsimustega: Kas vähesem talent peab loobuma ja töötama suurema ande heaks? Kas armastus võidab kõik? Kas kaks erinevat lille mahuvad ühte potti kasvama?

Kunstniku ja tema muusa kirglik abielu on kestnud juba 40 aastat, täpselt sama kaua on Ushio tegutsenud Brooklyni erinevates stuudiotes ning galeriides.
“Kunst on nagu deemon, mis võtab su elu üle võimust”, ütleb Ushio.
“Cutie and the Boxer” on emotsionaalne film loovusest, suur armastuslugu täis kirge ja viha ning loobumisi ja taasleidmist. Ja kõne all ei ole siin ainult inimeste omavahelised suhted vaid suhted kunsti ja loomesse.

Sümpaatne, inimlik ja sügav, arvas Sundance festivali žürii, kes pärjas Zachary Heinzerlingi parima dokumentaalfilmi lavastaja tiitliga..

 

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Dokiõhtu sarjas

DOKIÕHTU #62: OTSIDES EVAT

01.10.2020
00:00

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020

Dokiõhtu #60: ROMANTILINE KOMÖÖDIA

10.02.2020

Dokiõhtu #59: Lahe papa: R. Stevie Moore’i teine noorus

13.01.2020

Dokiõhtu #58: Kuhu inimene tagasi tuleb

09.12.2019
  •  
  • 1 / 15