Dokiõhtu #48: Koristajad

Kes kontrollib seda, mida sa internetis näed? Teeme tutvust digitaalse koristustööstusega, mis kustutab internetis kõik, mis on kuulutatud sobimatuks. See haarav dokumentaalfilm jälgib viit Filipiinidel elavat „koristajat“, kes otsivad ja eemaldavad päevast päeva sotsiaalmeediahiidude (sh Facebooki ja Twitteri) tellimusel internetiplatvormidelt miljoneid pilte ja videoid. Näidates, kui äärmuslik ja eluohtlik mõju on tsensuuril, mis võib maailma silme eest kaotada terveid vestlusi, väljavaateid ja sündmusi, paljastab film „Koristajad“ seda, kuidas Silicon Valley kontroll sõnavabaduse üle mõjutab USA presidendi kritiseerijaid, Türgi aktiviste ja Myanmari rohingjasid.

Seansile järgneb vestlus, millest võtavad osa taaskord omaala eskperdid, Raadio 2 tehnikaguru professor Kristjan Port ja digiportaali Geenius.ee vastutav toimetaja Hans Lõugas.

Film linastub vaid korra.
Filmi toob kohale DHL.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Dokiõhtu sarjas

DOKIÕHTU #62: OTSIDES EVAT

01.05.2020
00:00

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020

Dokiõhtu #60: ROMANTILINE KOMÖÖDIA

10.02.2020

Dokiõhtu #59: Lahe papa: R. Stevie Moore’i teine noorus

13.01.2020

Dokiõhtu #58: Kuhu inimene tagasi tuleb

09.12.2019
  •  
  • 1 / 15