Dokiõhtu #57: Elagu saatan?

Penny Lane’i põrgulikult lustakas filmis „Elagu saatan?“ on rohkem mustaks võõbatud silmaaluseid kui tervel The Cure’i kontserdil. Ja rohkem tervet mõistust. USAs tegutseva Saatanatempli liikmed ei ole mitte jõuk fanaatilisi narkareid, kes söövad lapsi, endal sarved otsa ees. Olgu, mõnel on ka sarved otsa ees, aga ennekõike on nad ateistide ja poliitaktivistide kogudus, kes mässab riigis vohava sallimatuse ja konservatiivsuse vastu. Nad paljastavad kristlaste silmakirjalikkust püha saatana nimel, sest see tõmbab neile meedias palju rohkem tähelepanu. Leitud arhiivikaadritest koosneva filmiga „Meie Nixon“ ja animeeritud dokumentaaliga „Nuts!“ on Lane saavutanud ühe tänapäeva ettearvamatuima dokumentalisti kuulsuse. Kuid peale selle on ta lihtsalt suurepärane jutuvestja, nagu näitab käesolev film, mis on ühtaegu provokatiivne, läbinägelik, hüsteeriliselt naljakas ja nakkavalt mässumeelne.

 

Filmile järgneb vestlusring, kus osalevad Ringo Ringvee, muusik Robert Kõrvits, kirjanik Mikk Pärnits, Musta Veenuse Ordu liige Raido Randoja ja juttu modereerib Ingrid Peek.

Film linastub vaid korra.
Pilet kõigile 6.50€
Filmi toob kohale DHL.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #65: Kosmoselaeva maa

07.12.2020

Dokiõhtu #64: Kruiisikuningas

09.11.2020

DOKIÕHTU #63: OTSIDES EVAT

19.10.2020

Dokiõhtu #62: Amazing Grace

07.09.2020
  •  
  • 1 / 16