menuimage Kino Sõprus arrowdark
Esilinastus: Koerad ei kanna pükse

draama romantiline

Kestus 1h 45m

filterbottom

Riik Soome, Läti

Režissöör Jukka-Pekka Valkeapää

Osatäitjad Pekka Strang, Krista Kosonen, Ilona Huhta, Oona Airola

Keel Soome

Subtiitrid Eesti, Vene

“Koerad ei kanna pükse” on lugu Juhast (Pekka Strang), kes kaotas õnnetuses oma armastatud naise. Leinast kantuna elab Juha aastaid hiljem endiselt ümbritsevat elu märkamata, kuni juhuse tahtel kohtub ta (S&M) dominaatriks Monaga (Krista Kosonen), kellega kohtumised kujunevad Juhale isemoodi teraapiasessioonideks. “Koerad ei kanna pükse” on šokeeriv ja vägivaldne, võrdväärselt soe ja inimlik. See on lugu leinast ja sellest ülesaamisest, ootamatust hingeravimudelist ja kõige ettearvamatust armastusloost soomlasliku (süsi)musta komöödia kastmes. See on film, mille ootamatu ja paeluv ...Näita rohkem

“Koerad ei kanna pükse” on lugu Juhast (Pekka Strang), kes kaotas õnnetuses oma armastatud naise. Leinast kantuna elab Juha aastaid hiljem endiselt ümbritsevat elu märkamata, kuni juhuse tahtel kohtub ta (S&M) dominaatriks Monaga (Krista Kosonen), kellega kohtumised kujunevad Juhale isemoodi teraapiasessioonideks. “Koerad ei kanna pükse” on šokeeriv ja vägivaldne, võrdväärselt soe ja inimlik. See on lugu leinast ja sellest ülesaamisest, ootamatust hingeravimudelist ja kõige ettearvamatust armastusloost soomlasliku (süsi)musta komöödia kastmes. See on film, mille ootamatu ja paeluv sisu annab võimaluse piiluda inimese tumedaimasse hingemaailma ja mis puudutab vaatajat oma tundliku pildikeele, ettearvamatute loopöörete ning meisterliku näitlejatööga. 

“Koerad ei kanna pükse” on režissöör Jukka-Pekka Valkeapää kolmas täispikk mängufilm. Tema eelnevad filmid, “Nad on põgenenud” ja “Võõras” (filmitud Eestis), esilinastusid Veneetsia ja Toronto filmifestivalidel. “Koerad ei kanna pükse” maailmaesilinastus Cannes filmifestivalil Directors’ Fortnight programmis 2019. aasta kevadel ja sellele on järgnenud üle 60 festivali üle kogu maailma, teiste seas mitmed A-klassi festivalid nagu Karlovy Vary, Toronto, Busan. Kodumaal ja Skandinaavias palavalt armastatud näitlejad Pekka Strang ("Tundmatu sõdur") ja Krista Kosonen teevad filmis suurepärased rollid, filmis löövad kaasa ka Ilona Huhta, Oona Airola ("Kõige õnnelikum päev Olli Mäki elus"), Jani Volanen (Soome üks armastatumaid komöödianäitlejaid) ning Tšehhi näitlejanna Ester Geislerova.

NB! Film on alla 16-aastastele keelatud!

Filmi esilinastusel, 6. veebruaril kell 18:30, on kohal režissöör Jukka-Pekka Valkeapää, meespeaosatäitja Pekka Strang ja produtsent Helen Vinogradov.

Näita vähem

Leidsid sobiva filmi?

Kirjuta distribution@kinosoprus.ee

Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow