Etendus

Noor ja karmikäeline gangster Chas (James Fox) läheb oma kambajõmmidega pahuksisse ja otsustab oma naha päästmiseks Ameerikasse kolida. Et võltsdokumentide valmimine võtab pisut aega, üürib ta toa majas, mille peremees, avalikkuse eest taandunud rokistaar Turner (Mick Jagger) viibib ööd ja päevad sulnis narkouimas ning jagab voodit kahe noore kaunitari, Pherberi (Anita Pallenberg) ja Lucyga (Michèle Breton). Säärane sihitu naudisklemine on edasipüüdlikule tegudeinimesele sügavalt eemaletõukav, kuid üheskoos söödud seened teevad oma töö ja tasapisi avastab gangster Chas ka endas õrnema ja leebema külje.

Film, mida režissöör Donald Cammell kavandas algul kerge ja vaimuka ajaviitena, kujunes viimaks ootamatult sünge ja eksperimentaalne draama, mille tegevus kandub järsult ühiskonna ühest äärmusest teise, justkui meile kõigile tuttavat "normaalsust" poleks olemaski. Võluvalt androgüünse Jaggeri kõrval lisab uimlevale olengule ootamatut särtsu lustlik ja küüniline tüdrukutirts Lorraine (Laraine Wickens).

Eriprogrammi Filmifestival: Jumal, kaitse Inglismaad! kirjeldus

1970ndate parimad Briti autorifilmid kinos Sõprus 15.-21. aprillil 2019!
Neil päevil, mil britid ähvardavad Euroopa Liidust lõplikult lahku lüüa, on viimane aeg meenutada hellusega peaaegu poole sajandi tagust kuldaega, kui nad alles liitusid Euroopa Majandusühendusega, rohi oli veel roheline ja kõigi pilgud kirkasse tulevikku suunatud.

Pileti hind kõigile 6.50€, ostes korraga 5 või rohkem piletit, on pileti hinnaks 5€.

Varasemalt Filmifestival: Jumal, kaitse Inglismaad! sarjas linastunud filmid

Tapke Carter

21.04.2019

Õnneseen

20.04.2019

Puuslik

19.04.2019

Pereelu

18.04.2019
  •  
  • 1 / 2