menuimage Must Käsi
#Euroopa Filmikuu
Euroopa filmikuu! Kõne taevast. Austusavaldus Kim Ki-dukile

draama

Kestus 1h 21m

Riik Eesti, Kõrgõzstan, Leedu

Režissöör Kim ki-Duk

Keel kirgiisi, Vene

Subtiitrid inglise

Hiljuti lahkunud kino suurkuju, Kim Ki-Duki, mälestuseks jõuab ekraanidele tema viimane film. Film esilinastus kaks kuud tagasi maailma vanimal filmifestivalil Veneetsias ja ka tänavusel Pöffil.

Tegemist on silmapaistva inimsuhete melodraamaga, mis sisaldab Kim Ki-Duki poolt lavastatud ja tundliku materjali. Režissöör pani sinna filmi oma kogemuse armastusest. Meespeategelane on karismaatiline loomeinimene, kes kohtub noore neiuga ja proovib tolle poolehoidu võita. Film räägib kirest ja armastusest, kusjuures huvitav on asjaolu, et naine osutub selles suhtes domineerivaks pooleks....Näita rohkem

Hiljuti lahkunud kino suurkuju, Kim Ki-Duki, mälestuseks jõuab ekraanidele tema viimane film. Film esilinastus kaks kuud tagasi maailma vanimal filmifestivalil Veneetsias ja ka tänavusel Pöffil.

Tegemist on silmapaistva inimsuhete melodraamaga, mis sisaldab Kim Ki-Duki poolt lavastatud ja tundliku materjali. Režissöör pani sinna filmi oma kogemuse armastusest. Meespeategelane on karismaatiline loomeinimene, kes kohtub noore neiuga ja proovib tolle poolehoidu võita. Film räägib kirest ja armastusest, kusjuures huvitav on asjaolu, et naine osutub selles suhtes domineerivaks pooleks.

Kim Ki-Duk on öelnud: „Mida lähemale surmale, seda enam inimesed igatsevad ja meenutavad oma noorust. Mina igatsen oma kahekümnendaid, ehkki tegin nooruses palju vigu. Kui lähen tagasi sellesse aega, tahan teha seda hästi. Aga elu ei saa kunagi tagasi võtta.“ Just need sõnad kirjeldavad antud linateost kõige paremini. 

Kim Ki-duki viimasele filmile kirjutas muusika armastatud eesti helilooja ja suurmeister Sven Grünberg.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Euroopa Filmikuu”?

13. november kuni 10. detsember leiab kinos Sõprus aset Euroopa Filmikuu, mille käigus teema kummarduse kõigile siinsetele filmitegijatele. 

Euroopa filmi kuu on november. See on Euroopa enda filmide ja auhindade hooaeg, mis tähistab nelja nädala jooksul Euroopa filmikunsti fantastilist mitmekesisust. Selle kuu raames tõstavad Europa Cinemas partnerkinod üle Euroopa 35 riigis Reykjavikist Ateenani, Lissabonist Bukarestini, seal hulgas ka Tallinnas esile Euroopa filme, näidates erinevaid eriprogramme, üritusi ja pühendatud retrospektiivi. 

Pilet kõikidele Euroopa Filmikuu linastusele 4€

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow