F FOR FAKE

Maailmakuulsa Hollywoodi filmilavastaja Orson Wellesi viimane tema eluajal valminud film “F for Fake” pani režissööri karjäärile elegantse punkti.
Mänguline, personaalne ja küünilisest elutarkusest pakatav kelmikas teos iseloomustab hästi kogu geniaalse režissööri elu ja loomingut.

Kasutades nii enda kui teiste filmitegijate materjale on Welles loonud kaasakiskuva portree kurikuulsast kunstivõltsijast Elmyr de Horyst. Päikeselisel Baleaari saarel Ibizal stiilset elu nautiv petis osutus niivõrd inspireerivaks tegelaseks, et temast eluloo kirjutanud kirjanik Clifford Irvingust kujunes samuti suli.  Irving sai nimelt maailmakuulsaks Ameerika suurärimehe ja filantroobi Howard Hughesi liba-biograafia autorina. 
Värvikate peategelastega varustatud Welles mediteerib oma haaravas dokumenataalfilmis võltsi ja päris asja olemuse üle, väidab, et valest kunstini on vaid üks pisike samm ning paljastab, et tema endagi karjäär algas suure pettusega.

“F for Fake” pakub mõtlemisainet pikemaks ja päris kindel ei saa olla, kas kõik nähtu-kuuldu ka tõele vastas. Aga eks filmitegemine ongi üks suur silmamoondamine ja ilus pettus ning mis see elugi muud on, kui puhas mustkunst.

Film linastub inglise keeles

 

Pileti hind 6€!

Filmi toob kohale DHL.

 

18. ja 19 jaanuaril saavad filmisõbrad osa Orson Wellesi minimaratonist, sest linastub kaks omanäolist teost mullu 100. sünniaastapäeva tähistanud maailma kino klassikult.

18.01. kl 19:00 linastub kinos Sõprus Orson Wellesi dokumentaal "F for Fake" Mänguline, personaalne ja küünilisest elutarkusest pakatav kelmikas teos iseloomustab hästi kogu geniaalse režissööri elu ja loomingut. Film linastub 35mm filmikoopialt inglise keeles.

19.01. kl 19:00 linastub kinos Artis filmisarjas "Kirjandus kinos" kirjandusklassika adaptsioon “Protsess” Franz Kafka samanimelise romaani ainetel. Kõik Kafka ja Wellesi talentide austajad on teretulnud, film linastub hiljuti restaureeritud versioonis tuliuuelt digikoopialt eestikeelsete subtiitritega. 

Artise ja Sõpruse kino ühispakkumine: Osta pilet ühele Orson Wellesi filmi õhtusele seansile ja saad teise 20% odavamalt! Esita juba varutud normaalhinnaga pilet kino kassas ning saad soodustuse.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Dokiõhtu sarjas

DOKIÕHTU #62: OTSIDES EVAT

01.10.2020
00:00

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020

Dokiõhtu #60: ROMANTILINE KOMÖÖDIA

10.02.2020

Dokiõhtu #59: Lahe papa: R. Stevie Moore’i teine noorus

13.01.2020

Dokiõhtu #58: Kuhu inimene tagasi tuleb

09.12.2019
  •  
  • 1 / 15