Fargo

Ameerika indiekino esivendade, Joel ja Ethan Coeni süsimusta huumoriga palistatud “Fargo” ei vaja ehk pikemat sissejuhatust, küll aga oleks aeg teha meisterlikule teosele kummardus ja anda talle võimalus suurel kinoekraanil.

Geniaalselt mitmeid Hollywoodi žanreid miksiv ülimalt vaimukas ja kuratlikult nutika süžeega “Fargo” kinnistas lavastaja- ja produtsendipaari Coenid USA autorirežissööride nimistu etteotsa ja sellest peale on nende käe alt vaid puhast kulda tulnud.

Kahe Oscariga pärjatud “Fargo” peategelane - rahamuredes ja kaelani võlgades automüüja Jerry Lundegaard palkab hapuks läinud olukorra päästmiseks kaks kõrilõikajat, kes peavad röövima tema naise, et nõuda tolle rikkalt isalt kopsakas lunaraha. Nagu ikka Coenide filmide puhul, läheb hea plaan vett vedama ja kurikaelad tapavad poolkogemata ratsapolitseiniku. Viimase mõrva hakkab uurima seitsmendat kuud rase ja iiveldushoogudega võitlev politseiülem Marge Gunderson, kes oma terava vaistuga hakkab tasapisi juhtunu osas sõlmi kokku tõmbama.

Oivaliste näitlejatöödega absoluutselt suurepärane film, mida lihtsalt peab aeg ajalt üle vaatama.