Frankofooniakuu: Elavhõbe

Märts on frankofooniakuu, mil igal teisipäeval kell 18.00 jõuab Sõpruse ekraanile valik kaasaegsest prantsuskeelsest kinokunstist! 23. märtsil 2021 linastub Prantsuse film “Elavhõbe”, mis valiti 2019. aastal Cannes’i filmifestivalil ACIDi programmi. Seanss on TASUTA ning ingliskeelsete subtiitritega.

Juste eksleb Pariisi tänavatel, otsides inimesi, keda üksnes tema on võimeline nägema. Ta korjab kokku nende viimased mälestused, enne kui nad teise ilma juhatab. Ühel päeval tunneb Juste’i ära Agathe, kellega nad olid minevikus kohtunud. Noor naine on elus, mees aga fantoom. Mida nad ette võtavad, et neile antud teisest võimalusest haarata ning teineteist armastada?

Linastust korraldab Prantsuse Instituut.

 

 

 

Eriprogrammi Frankofooniakuu 2021 kirjeldus

Märts on frankofooniakuu! Igal teisipäeval kell 18.00 jõuab Sõpruse ekraanile valik kaasaegsest prantsuskeelsest kinokunstist, mis on hea võimalus tutvuda filmipärlitega nii Prantsusmaalt, Kanadast, Belgiast kui ka Šveitsist. Kõik seansid on TASUTA ja ingliskeelsete subtiitritega.
Linastused toovad teieni Prantsuse Instituut, Wallonie-Bruxelles International ning Kanada ja Šveitsi saatkondade esindused Eestis.

 

 

 

Varasemalt Frankofooniakuu 2021 sarjas linastunud filmid

Frankofooniakuu: Antigone

02.03.2021