FREEDOM FRIES: DIRTY HARRY

DIRTY HARRY on üks parimaid politsei põnevusfilme, mis eales loodud ja on suuna- ja stiilinäitaja tervele žanrile. Väidetavalt pani film žanrile ka aluse. DIRTY HARRY on Clint Eastwoodi mängitud San Francisco detektiivi Harry Callahani esimene ekraaniseiklus, mis tõi kaasa terve seitsmekümnendate ja kaheksakümnendate aastate edukate järgede sarja. Clint Eastwoodile on Harry signatuurroll tänaseni - see on film, mis tegi temast maskuliinsuse ikooni. Autor Eric Lichtenfeld väidab, et Eastwoodi roll räpase Harryna kujundas põnevusfilmi žanri esimese tõelise arhetüübi.

Käes on aasta 1971 ja San Francisco seisab silmitsi Scorpio-nimelise maniaki terroriga, kes röövib ja lõpetab süütuid ohvreid ja nõuab lunaraha. Scorpio karakter baseerub suuresti päriselt juhtunud Sodiaagi-mõrvari lool. Skorpioni jälitamiseks ja tema peatamiseks määratakse juhtumit lahendama inspektor Harry Callahan koos oma uue partneri inspektor Chico Gonzalezega. Harry on dirty, sest oma eesmärkide saavutamiseks ta vahendeid ei vali. Film ilmus ajal, mil sageli teatati kohalikust ja föderaalsest politseist, kes panid toime õigusrikkumisi ja ületasid oma volitusi ning takistasid õigluse jalule seadmist. Autor McGilligan väitis, et Ameerika vajas kangelast ajal, mil võimud olid kaotamas võitlust kuritegevuse vastu. Kas kangelane või antikangelane, seda peab igaüks ise otsustama.

Filmi juhatab sisse Rain Tolk.

 

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Fientas ja kino kassas. Ostes kino kassast viis või enam piletit korraga on pileti hinnaks 5,5€!

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles. 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

FREEDOM FRIES: THELMA & LOUISE

04.03.2020

Freedom Fries 2020

27.02.2020

FREEDOM FRIES: ORIGINS AND ENDS

03.03.2020

FREEDOM FRIES: THE SHINING

02.03.2020
  •  
  • 1 / 2