FREEDOM FRIES: ENDLESS SUMMER

Lõputu suvi - pealkiri pärineb filmi alguses ja lõpus mainitud ideest, et kui kellelgi oleks piisavalt aeg aja raha, oleks võimalik elada lõputus suves.
Veidi amatöörlik, pilkupüüdev, ent vastupandamatult armastusväärne oma siiruses. Just need omadused on ENDLESS SUMMERist teinud kõge mõjukama ekstreemspordidokumnetaali, mis kunagi valminud. Bruce Brown ei mõelnud žanri välja, kuid tema linateos mõjus laiemale publikule ja tekitas siiani populaarse huvi surfikultuuri vastu.

Film jälgib kahte profisurfarit Mike Hynsoni ja Robert Augustit, kes püüavad laineid Hawaiist Aafrikani, Austraalias, Tahitil ja Kalifornias. Kuigi film ei pruugi olla nii värske ja teravate lähivõtetega kui kaasaegsed järeltulijad, võib Browni kiita hea silma eest püüdmaks lummavaid rannaäärseid kaadreid. Eriti meisterlikult käsitleb mees “golden hour” või “magic hour'ina” tuntud valgust, mis lisab tema ümbermaailmaseiklusele romantilist hõngu.

Filmi apiil seisneb selles, et ta on ühteaegu nii surfifilm, reisifilm, kohati isegi antropoloogiline uurimus ja loodusfilm. Olgu, mis ta on, lõpuks haarab ta vaataja oma visuaalsesse keerisesse ja saadab ta nendele kaugetele randadele leidma seda, mida kodus ei ole. Me ei pea olema surfispetsialistid, kes hindavad Mike ja Roberti tehnikat. Aga kui sa oled tunnistajaks nende graatsiale, kui nad leiavad ideaalsel lainel tasakaalu, siis on see sama tunne, mida me ühelt täiuslikult suvepuhkuselt ootame.

Filmile teeb sissejuhatuse maailmakuulus Eesti ekstreemspordi videograaf Roman Neimann aka Vana Isa.

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Fientas ja kino kassas. Ostes kino kassast viis või enam piletit korraga on pileti hinnaks 5,5€!

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles. 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

FREEDOM FRIES: THELMA & LOUISE

04.03.2020

Freedom Fries 2020

27.02.2020

FREEDOM FRIES: ORIGINS AND ENDS

03.03.2020

FREEDOM FRIES: THE SHINING

02.03.2020
  •  
  • 1 / 2