FREEDOM FRIES: Gloria

Ameerika uue kino pioneeriks kutsutud John Cassavetesi 1980. aastal valminud “Gloria” kuulub Cassavetese karjääri hilisemasse perioodi, kus juba kolmkümmend aastat filme lavastanud ja filmides mänginud indie-kino elavaks klassikuks tõusnud mees lasi peaosalisena särada oma pikaaegsel koostööpartneril ja abikaasal Gena Rowlandsil.

Film viib vaataja New Yorgi tänavatele, kus Gloria (Gena Rowlands) ja kuueaastane poiss (John Adames) põgenevad maffia eest, kes ihaldab iga hinna eest neid tabada. Poisil on käes tähtis maffia vastu suunatud asitõend, mille isa talle enne hukkamist kaasa jõudis anda ja nüüd peab ta koos Gloria abiga selle päästma. Kuigi gängsterite käest pääsemine tundub lootusetu ettevõtmine, teeb vapper naine oma eluga riskides kõik, et poissi ei tabataks, kasutades selleks nii oma vahedat mõistust kui ka relvakäsitlusoskust.
“Gloria” oli Cassavetese ja Rowlandsi kaheksas koostööfilm.

“Gloria” tõi lavastajale Veneetsia festivalil parima filmi autasu, Rowlandsit nomineeriti nimosalise kehastamise eest nii Oscari kui Kuldgloobuse nominatsiooniga.

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Kinos Sõpruse kodulehel ja kino kassas.

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles.

 
 

 

 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

FREEDOM FRIES: KAKLUSKLUBI

07.03.2021

FREEDOM FRIES: Repo Man

06.03.2021

FREEDOM FRIES: GLORIA

05.03.2021

FREEDOM FRIES: Paris/Texas

04.03.2021
  •  
  • 1 / 3