FREEDOM FRIES: ORIGINS AND ENDS

Origins & Ends on filmiprogramm, mis koosneb seitsmest eksperimentaalsest lühifilmist 35mm filmilindil. On harv juhus, et eksperimentaalset kino 35mm pealt nautida saab, sest tegu on kõvasti kallima toormaterjaliga. Seepärast on antud programm eriti eriline. Vaatamata nende erinevatele tootmiskontekstidele, kasutavad kõik 7 filmi kütkestavaid formaalseid strateegiaid, mis rõhutavad 35mm lindi erilisi esteetilisi võimeid - tuginedes sellistele meetoditele nagu optiline printimine, animatsioon, eksperimentaalsed montaažitehnikad, stereoheli kujundus ja jagatud ekraaniga efektid, et rõhutada selle vormingu konkreetseid audiovisuaalseid ja materiaalseid omadusi. Programm käsitleb ja kombineerib päritolu lugusid eleegiate ja alternatiivse ajalooga. Kõik 7 filmi on erinevast ajastust, erineva käekirjaga ja erinevatelt autoritelt, ent omamoodi uuritakse teemasid tekkimisest, ihast ja vananemisest. Mõni neist šokeerib ja mõni võlub -  kindlasti kõige eriskummalisim festivali seanss.

TRIUMPH OF THE WILD (2008) Martha Colburn
REALTIME (2002) Siegfried A. Fruhauf
L'ECLAT DU MAL (2005) Louise Bourque
FISHING FOR BRAD (1998) Nicole Koschmann
HOBART (1999) Caspar Stracke
FULTON FISH MARKET (2003) Mark Street
1734 (1997) Joel Schlemowitz

Filmiprogrammi juhatab sisse Peeter Laurits.

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Fientas ja kino kassas. Ostes kino kassast viis või enam piletit korraga on pileti hinnaks 5,5€!

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles. 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

FREEDOM FRIES: THELMA & LOUISE

04.03.2020

Freedom Fries 2020

27.02.2020

FREEDOM FRIES: THE SHINING

02.03.2020

FREEDOM FRIES: ENDLESS SUMMER

01.03.2020
  •  
  • 1 / 2