FREEDOM FRIES: Paris/Texas

Paris, Texas” on Wim Wendersi kõige tuntum, tunnustatum ja edukam film, mis on võitnud hulgaliselt auhindu, teiste hulgas Kuldse palmioksa ja žürii preemia 1984. aasta Cannes´i filmifestivalil.

See ebatavaline road movie, liigutavalt poeetiline perekonna taasühinemise lugu Pulitzeri preemiaga pärjatud näitekirjanikult Sam Shepardilt, jutustab loo Travisest (Harry Dean Stanton), mehest, kes on kadunud oma isiklikku põrgusse. Aastaid surnuks peetud Travis ilmub ühel heal päeval ääretust kõrbest, mäletamata midagi oma minevikust. Wenders maalib oma filmis trööstitu portree Ameerikast, maast, kus inimesed ei suuda kusagil kanda kinnitada. See on ääretu, võimas ja rikkalike ressurssidega maa, kus inimesed võivad end lootusetult kaotada. Film kui kurb poeesia, mille ilu haiget teeb.

Robby Mülleri melanhoolsete päikesepõletatud maastike taustal loob meeleolu Ry Cooderi lummavalt kummituslik kitarr. Filmi krooniks on suurepärased osatäitmised Harry Dean Stantonilt ja Nastassja Kinskilt.

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Kinos Sõpruse kodulehel ja kino kassas.

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles.

 
 

 

 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

FREEDOM FRIES: KAKLUSKLUBI

07.03.2021

FREEDOM FRIES: Repo Man

06.03.2021

FREEDOM FRIES: Gloria

05.03.2021

FREEDOM FRIES: GLORIA

05.03.2021
  •  
  • 1 / 3