FREEDOM FRIES: THE SHINING

THE SHINING on õudusfilmide klassika, mis köidab vaataja ekraani ette mitte hirmu, aga üksindustundega - sest maja on suur, õues on torm, põgeneda pole kuskile ja kirvega hull ajab taga. SHINING ei ole mingi tavaline õudusfilm, vaid Kafkalik mõistumäng. Film, mida režissöör Martin Scorsese on kirjeldanud kui "sisuliselt klassifitseerimatut, lõputult provokatiivset ja sügavalt häirivat."

Kirjanik Jack Torrance (Jack Nicholson) otsustab minna majavalvuriks üksikusse mägihotelli Colorados, et uue romaani jaoks materjali koguda. Ta võtab kaasa ka enda naise (Shelley Duvall) ning ebaloomulike võimetega poja Danny (Danny Lloyd). Majas olles tunnetab Danny, et maja peidab endas suurt kurjust. Ning kui Jack kohtub enda naise ning kaks tütart tapnud endise majahoidja vaimuga, hakkab olukord seal eraldatud kohas tõeliselt hulluks muutuma. Majas elavad vaimud on mehe mõistuse segi ajanud ning ta hakkab enda pereliikmetele endale aru andmata jahti pidama...

Filmi ambivalentsus toodab tähendusi tänapäevani, teooriaid on mitu. On see Kubricku avalik ülestunnistus, et aitas lavastada Apollo 11 maandumise Kuul? Või räägib film valge mehe häbematusest indiaanirahva vastu? Kubrick oli geenius ja filmijumal ning võib kindel olla, et tema kaadrisse midagi juhuslikult juba ei sattunud. Seepärast tasub tähelepanu pöörata pisiasjadele, vihjetele, mis suunavad valede juhtlõngade, mäletamata mälude ja elliptilise dialoogi vahel tähenduseni.

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Fientas ja kino kassas. Ostes kino kassast viis või enam piletit korraga on pileti hinnaks 5,5€!

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles. 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

FREEDOM FRIES: THELMA & LOUISE

04.03.2020

Freedom Fries 2020

27.02.2020

FREEDOM FRIES: ORIGINS AND ENDS

03.03.2020

FREEDOM FRIES: ENDLESS SUMMER

01.03.2020
  •  
  • 1 / 2