FREEDOM FRIES: THELMA & LOUISE

Thelma & Louise on pealtnäha tavaline roadmovie, kus põhiteemaks on mäss konservatiivsete sotsiaalsete normide vastu. Filmi teeb tänapäevani eriliseks aga fakt, et peaosas on kaks naist. Näis, et film tähistab kinemaatilist ja kultuurilist verstaposti, mis võiks muuta ekraanil olevate naiste rolli. Paraku pole 30-aastaga praktiliselt midagi muutunud ja naised filmitööstuses on endiselt tagaplaanil.

Kaks naist, Thelma (Geena Davis) ja Louise (Susan Sarandon), on sõbrannad, kes on tüdinenud oma Arkansase väikelinna elust ja lämmatavatest suhetest šovinistlike meestega. Ühel nädalavahetusel jätavad nad oma üksluised elud sinnapaika ja asuvad teele. Asjad võtavad uue suuna, kui naiste baaris käik lõpeb mõrvaga. Nädalavahetuse väljasõidust saab pöörane tagaajamine. See on ümberkujundamise ja vabastamise lugu, mis on ühtaegu intensiivselt personaalne kui ka sügavalt poliitiline. See on lugu soo, klassi, aja ja koha piirangute nihestamisest.

Filmi juhatab sisse Katrin Tegova.

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Fientas ja kino kassas. Ostes kino kassast viis või enam piletit korraga on pileti hinnaks 5,5€!

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles. 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

Freedom Fries 2020

27.02.2020

FREEDOM FRIES: ORIGINS AND ENDS

03.03.2020

FREEDOM FRIES: THE SHINING

02.03.2020

FREEDOM FRIES: ENDLESS SUMMER

01.03.2020
  •  
  • 1 / 2