menuimage Kino Sõprus arrowdark
Hooldusõigus

draama

Kestus 1h 34m

filterbottom

Riik Prantsusmaa

Režissöör Xavier Legrand

Osatäitjad Denis Ménochet, Léa Drucker, Thomas Gioria, Mathilde Auneveux

Keel Prantsuse

Subtiitrid eesti, vene

"Hooldusõiguse" eriseanss toob filmis nähtu vestlusringi. Kohal psühholoog Teele Reiljan, poliitik Liina Kersna, lastekaitse spetsialist Kati Valma, modereerib Pille Minev.

 

Kohtuvaidlusest lahku läinud paari laste hooldusõiguse üle saab alguse lugu, mis on eelkõige euroopalikult realistlik, psühholoogiliselt terane draama perevägivallast ja selle mõjust, kuid mitte ainult. See on ühtlasi lööv katastroofifilm inimsuhete traagilisest kokkuvarisemisest ja haruldaselt tõhus, lausa kehaliselt raputav põnevik, mis võib karastunuimalgi filmihuvilisel klombi kurku tõmmata, kuigi min...Näita rohkem

"Hooldusõiguse" eriseanss toob filmis nähtu vestlusringi. Kohal psühholoog Teele Reiljan, poliitik Liina Kersna, lastekaitse spetsialist Kati Valma, modereerib Pille Minev.

 

Kohtuvaidlusest lahku läinud paari laste hooldusõiguse üle saab alguse lugu, mis on eelkõige euroopalikult realistlik, psühholoogiliselt terane draama perevägivallast ja selle mõjust, kuid mitte ainult. See on ühtlasi lööv katastroofifilm inimsuhete traagilisest kokkuvarisemisest ja haruldaselt tõhus, lausa kehaliselt raputav põnevik, mis võib karastunuimalgi filmihuvilisel klombi kurku tõmmata, kuigi mingit šokeerivat ultravägivalda siin ei näe. Selle asemel kirjeldab “Hooldusõigus” nappide, vaoshoitud vahendite ja tugevate, vahetute näitlejatööde abil ahistavat õhkkonda, kus füüsiline vägivald on kõigest jäämäe tipp, ning kujutab veenvalt psüühilist tausta, millest see sünnib. Ajal, mil meil perevägivallast üha enam avalikult räägitakse, on “Hooldusõigus” mitte ainult meisterlik, vaid ka aktuaalne vaatamine ning tummine panus diskussiooni. 39-aastase prantslase Xavier Legrand’i esimene täispikk on ühe möödunud aasta parima mängufilmina pälvinud kriitikute pea üksmeelse heakskiidu ja rea auhindu, sealhulgas parima režissööri ja parima debüüdi preemiad Veneetsia festivalilt.

Joonas Kiik filmijutt.blogspot.com

Näita vähem

Leidsid sobiva filmi?

Kirjuta distribution@kinosoprus.ee

Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow