Itaalia filmi päevad 2019

20.-24.mail Itaalia suursaatkond Eestis esitleb: Itaalia Filmi Päevad kinos Sõprus!

20.mai 18.00. Startup / The Startup: Accendi il tuo futuro / Alessandro D’Alatri / 2017 / 97 min 
Roomast pärit 18-aastane Matteo Achilli soovib saada edukaks ujujaks. Tema treener soosib aga hoopis oma poega, kes pole sugugi nii andekas kui Matteo. Seega mõistab Matteo, et Itaalias eelistatakse tihti neid, kellel on tutvused. Matteo ei lase end aga sellest heidutada ja kuna ta on ühtlasi hea õpilane, otsustab ta õppima minna Milaanosse majanduskallakuga Bocconi ülikooli. Seal leiutab Matteo sotsiaalvõrgustiku, mis suudab algoritmi põhjal objektiivselt tuvastada, kelle akadeemiline võimekus on sobiv vastavale ametikohale.

21.mai 18.00. Tatarlaste kõrb / Il deserto dei tartari / Valerio Zurlini / 1976 / 140 min
Dino Buzzati raamatu ainetel vändatud režissöör Valerio Zurlini mängufilm „Tatarlaste kõrb“ on lugu sellest, kuidas kauges kõrbes asuvas kindluses oodatakse tatarlaste rünnakut, mida aga ei tule ega tule...Peategelane leitnant Giovanni Battista Drogo veedab seal tühjuses vaenlast oodates ja lahinguks valmistudes suure osa oma elust. Lõpuks saab teenistus läbi ja ta peab lahkuma just siis, kui taamalt düünide tagant ilmuvad tatarlased. See on film lõputust sündmuste ootamisest, tühjast elust ja ajast, mis muserdab hinge; ning teenistusest, mis lõhub ja tühistab inimese elu. Valerio Zurlini tatarlaste kõrbe võib pidada filmiajaloo üheks maalilisemaks teoseks, kuna lisaks ühe kauge garnisoni sõjameestele on kaadris tähtsal kohal kõrb ja tohutu pastelsetes toonides kindlus. Filmi saadab tänapäeva ühe tuntuima Itaalia helilooja Ennio Morricone suurepärane muusika ning seal teevad kaasa ka kuulsad näitlejad nagu Vittorio Gassman, Philippe Noiret, Jacques Perrin jt.

22.mai 18.00. Italo Barocco / Alessia Scarso / 2014 / 104 min
Inspireerituna tõestisündinud loost, jutustab "Italo" loo koera ja väga üksildase lapse vahel tekkinud sügavast sidemest. Italo on hulkuv koer ühes Sitsiilia väikelinnas, kus keegi peale väikese poisi Meno talle esialgu tähelepanu ei pööra. Meno on küll vaid 10-aastane, kuid tema tõsine pilk on pigem täiskasvanu oma. Ema kaotuse tõttu on Meno endasse tõmbunud ja selleks, et end avada läheb tal vaja just erilise Italo-suguse koera armastust. Meno satub erinevatesse seiklustesse ning tänu nendele ta mõistab, mis vahe on täiskasvanu mängimise ja päriselt täiskasvanuks saamise vahel.

23.mai 18.00. A Golden Boy / Un ragazzo d’oro / Pupi Avati / 2014 / 102 min
Davide Bias (Riccardo Scamarcio) elab koos oma tüdruksõbra Silviaga (Cristiana Capotondi) Milaanos ja on copywriter. Pärast isa surma, jätab ta kõik sinnapaika ja kolib Rooma, kus ta kohtub kirjastaja Ludovicaga (Sharon Stone), kes tahab Davide isa autobiograafia välja anda.

Film võitis 2014. aasta Montreali filmifestivalil parima stsenaariumi auhinna.

24.mai 18.00. Ideaalne Linn / La città ideale / Luigi Lo Cascio / 2012 /105 min
Palermost pärit arhitekt Michele Grassadonia jaoks on Siena ideaalne linn, kus ta elab juba mitu aastat. Ühel ööl satub Michele aga õnnetusse, millel on hämarad tagamaad ning ta elu muutub tõeliseks õudusunenäoks…

 

Filmid linastuvad itaalia keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Linastused on kõigile TASUTA!