Jaam kahele

"Jaam kahele" on ühteaegu romantiline ja ühiskonnakriitiline komöödia argipäevast. Peategelaseks on Moskvast pärit kontsertpianist Platon Rjabinin. Juba keskikka jõudnud Platonile on saabunud tema senise elu raskeim periood. Võtnud enda peale oma naise süü, peab ta peagi astuma kohtu ette. Teel isa juurde jääb Platon aga toppama provintsijaama Zastupinskisse. Seal kohtab ta ootamatult inimest, kes toob tema ellu pöörde.
Esimesed kohtumised jaama ettekandja Veraga mööduvad nende omavaheliste sõnaduellidena. Kuid vähehaaval tekib kahe, esmapilgul nii erineva inimese vahel sügav ja siiras tunne.
Jaamahoone muutub elu ootesaaliks, kus inimesed ootavad ja otsivad oma õnne, püüavad veel kord meeleheitlikult leida seda tõelist ja õiget. Kõrvuti melanhoolse läheduseigatsusega on filmis rohkesti tabava dialoogiga koomilisi stseene. Selles on torkeid väikekodanliku elumentaliteedi, aga ka ühiskonnakorra vastu üldisemalt.

Farsilikust välisest vormist hoolimata puudutab Rjazanovi film vaatajat sügavalt, rõhutades inimese vajadust heita ükskord mask kõrvale ja olla ta ise.

Rjazanov on ise öelnud: "Tahtsin, et inimesed filmi lõpul nutaksid, aga keskpaigas palju naeraksid. Kõige rohkem aga tahaksin, et nad mõtleksid sellest, et inimestes tuleb otsida kaunist ja head, millele argielu ja ebaõnn on vahel paksu kooriku peale kasvatanud. Kuid peaaegu igas inimeses peitub briljant, olen selles kindel. Seda leida ongi mu peamine ülesanne."

 

,,JAAM KAHELE'' linastub kahel korral:

Helgete filmide sarja ,,Positiiv'' raames 6. augustil kell 20:00!

Seenioride Sõbraseansil 7. augustil kell 12:00!

Seenioride Sõbraseansi juhatab sisse näitleja, lavastaja ja laulja Eduard Toman.

SÕBRALIK HIND SEENIORIDELE AINULT 3€!