menuimage Must Käsi
Ka seened räägivad

Documentary

Kestus 1h 30m

Riik Šveits

Režissöör Marion Neumann

Osatäitjad N/A

Keel German, Jaapani, English

Subtiitrid inglise

Levitaja FOOD FILM FESTIVAL MTÜ

“Wisdom keepers of the soil.”
“Spores secretly rule the world.”


“Seened on kõnelenud!” dokumentaalfilm paljastab seente raviomadused, tõrksa vastupidavuse ja kohati ulmelise taastumisvõime. See põnev teekond viib meid jalutama seente salamaailma ja erinevatesse maailma paikadesse - nii metsadesse, põldudele, prügimägedele kui ka linnakaosesse -  pakkudes mõtteainet sellest, kui sügavalt inimkond seentega seotud on, kui ka koostöövõimalustest. Põikame seeneretkel USA-sse, Jaapanisse, Saksamaale, Šveitsi ja Kanadasse, kus seeneteadjad ja seeneteadlased otsivad vastusei...Näita rohkem

“Wisdom keepers of the soil.”
“Spores secretly rule the world.”


“Seened on kõnelenud!” dokumentaalfilm paljastab seente raviomadused, tõrksa vastupidavuse ja kohati ulmelise taastumisvõime. See põnev teekond viib meid jalutama seente salamaailma ja erinevatesse maailma paikadesse - nii metsadesse, põldudele, prügimägedele kui ka linnakaosesse -  pakkudes mõtteainet sellest, kui sügavalt inimkond seentega seotud on, kui ka koostöövõimalustest. Põikame seeneretkel USA-sse, Jaapanisse, Saksamaale, Šveitsi ja Kanadasse, kus seeneteadjad ja seeneteadlased otsivad vastuseid ja küsivad, mis meid ühendab selle maagilise seenemaailmaga ajal, kui kõik muu meie ümber näib lagunevat. Film kutsub ette kujutama mükokultuurilist (r)evolutsiooni. 
Kuidas seened aitaksid meil radikaalselt muuta meie suhet maailmaga? 
Millised seened on parasiidid ja millised mitte? 
Kui palju erinevaid liike on seeni, sümbionte ja n-ö lagundajaid ja kui vähestele oleme seni nime suutnud anda?
Mis tarkusi seenemaailm meie eest varjab ja kes siis tegelikult maailma valitseb ning ka peale igasugu katastroofe püsima suudab jääda?
Küsimusi on palju ja vastuseid saab filmist otsida. Ent kindel on see, et tegu on tõeliselt mõnusa sagedusega filmiga - julgeks isegi nimetada seda teadmiste niidikesi teadvusse ajavaks seenemeditatsiooniks. Suurepärane punkt meie seekordsele festivalile.

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow