menuimage Kino Sõprus arrowdark
Kohatu kepp ehk meeletu porno

draama

Kestus 1h 45m

filterbottom

Riik Rumeenia

Režissöör Radu Jude

Osatäitjad Katia Pascariu, Claudia Ieremia, Olimpia Malai

Keel rumeenia

Subtiitrid eesti, Vene

Radu Jude radikaalne satiir algab avameelsete seksstseenidega, mis tõotaksid ehk süüdimatut kepikomöödiat, aga annavad alust halastamatuks ja absurdses võtmes ühiskonnakriitikaks.

Tänavuse Berliini filmifestivali võidufilm tõukub koomilisest seigast: gümnaasiumiõpetaja (Katia Pascariu) kodused seksivideod lekivad internetti ja seda pastat enam tuubi tagasi ei topi. Jude vaates on tänapäeva Rumeenia šovinstlik, misogüüniline ja protofašistlik julmuseühiskond, mis loomulikult teeb liiga paljudele headele ja ausatele rumeenlastele. Eriti kõhe aga ha...Näita rohkem

Radu Jude radikaalne satiir algab avameelsete seksstseenidega, mis tõotaksid ehk süüdimatut kepikomöödiat, aga annavad alust halastamatuks ja absurdses võtmes ühiskonnakriitikaks.

Tänavuse Berliini filmifestivali võidufilm tõukub koomilisest seigast: gümnaasiumiõpetaja (Katia Pascariu) kodused seksivideod lekivad internetti ja seda pastat enam tuubi tagasi ei topi. Jude vaates on tänapäeva Rumeenia šovinstlik, misogüüniline ja protofašistlik julmuseühiskond, mis loomulikult teeb liiga paljudele headele ja ausatele rumeenlastele. Eriti kõhe aga hakkab seda vaadates siis, kui tuleb meelde, milliseid võõrastesse magamistubadesse piiluvaid seksisõdalasi meil siin Eestis tegutseb.

Enne filmi mängib lühifilmi "My Galactic Twin Galaction" (R: Sasha Svirsky, Venemaa, 2020, 7min)

«My Galactic Twin Galaction» on film mis räägib ideest filmi tegemiseks, omamoodi vaimukas raamjutustus, mis vormistatud originaalse animatsioonikeele ja sellele võrdväärse helirežii vahenditega. Elegantselt on kuude minutisse mahutatud galaktilise hea ja kurja dihhotoomia ning filosoofia põhiküsimused. Seejuures ei saa varjata, et Sasha Svirsky on filmi tehes kuninglikult lõbutsenud. See lõbu ei jää saamata ka vaatajal.

Sünopsiste autor: Hendrik Alla

 

 

Näita vähem

Leidsid sobiva filmi?

Kirjuta distribution@kinosoprus.ee

Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow