menuimage Must Käsi
#Area 24
Area 24: Lahingutanner Maa

Action Adventure sci-fi

Kestus 1h 57m

Riik United States, Kanada

Režissöör Roger Christian

Osatäitjad John Travolta, Forest Whitaker, Barry Pepper

Keel English

Ulmefilmis “Lahingutanner Maa” toimub tegevus aastal 3000 ja maa on üle võtnud tulnukrass Pychlos, aga orjastatud inimkond peab ülestõusuplaani. Peaosades John Travolta, Forest Whitaker, Barry Pepper, jt. See 70 miljonit maksnud ulmefilm troonib IMDb kõigi aegade halvemate filmide edetabelis auväärsel 11. kohal. "Battlefield Earth" on üks neist filmidest, mis on nii halb, et seda lihtsalt peab oma silmaga nägema. Eriti pikantne, et see on saientoloogia kiriku looja L. Ron Hubbardi samanimelise romaani ekraniseering. John Travolta, kes on ka ise 1970ndate aastate keskpaigast peale olnud akti...Näita rohkem

Ulmefilmis “Lahingutanner Maa” toimub tegevus aastal 3000 ja maa on üle võtnud tulnukrass Pychlos, aga orjastatud inimkond peab ülestõusuplaani. Peaosades John Travolta, Forest Whitaker, Barry Pepper, jt. See 70 miljonit maksnud ulmefilm troonib IMDb kõigi aegade halvemate filmide edetabelis auväärsel 11. kohal. "Battlefield Earth" on üks neist filmidest, mis on nii halb, et seda lihtsalt peab oma silmaga nägema. Eriti pikantne, et see on saientoloogia kiriku looja L. Ron Hubbardi samanimelise romaani ekraniseering. John Travolta, kes on ka ise 1970ndate aastate keskpaigast peale olnud aktiivne saientoloog, võttis selle loo teha ning kuigi sellel pole saientoloogia ega selle põhimõtetega midagi pistmist, on ikkagi tegemist kolossaalse läbikukkumisega igal kunstilisel ja majanduslikul rindel, mida on täna äärmiselt huvitav ja ka väga naljakas vaadata.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Area 24”?

Area 24 on uus Tristan Priimäe kultusfilmide üritussari, mille eesmärgiks on kord kuus pakkuda erilinastusi filmidele, mis tegutsevad kokkuleppelise hea maitse piiridest väljaspool või on sellega kuidagi nihkes või vastuolus. Area 24 vihmavarju alla mahuvad nii kämp ja trash kui ka novaatorlik ja laias laastus seni tundmatu filmiklassika. 

Näitame filme, mis on meie arvates (pop)kultuuriliselt olulistelt tegelastelt, või töid, millel on mingi lugu või tähendus, mis need eriliseks muudab. Nimi on sõnamäng legendaarsest Area 51 sõjaväekompleksist Ameerikas, Nevada kõrbes, kus hoitakse laiale levinud väidete põhjal ka taevast allakukkunud tulnukaid. Ehk siis viide kõigele müstilisele ja salapärasele, mis meie fantaasiat ergutab seiklema tavarutiinist väljaspool. 

Linastused

No screenings at the moment

futureimage

Filmid samast sarjast

järgmine 25.05.2024 Suur hai
järgmine 25.05.2024 The Room
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow