menuimage Kino Sõprus arrowdark
Lumivalgeke

draama leviõigused lõppenud

Kestus 1h 44m

filterbottom

Riik Hispaania

Režissöör Pablo Berger

Osatäitjad Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Ángela Molina

Keel Hispaania

Subtiitrid eesti

LUMIVALGEKE asetab klassikalise „Lumivalgekese” loo romantilisse 1920ndate Hispaaniasse, kus noor tüdruk põgeneb oma õela kasuema eest ning otsustab isa jälgedes saada matadooriks. Flamencohõnguline ning lummava visuaaliga mustvalge film on kummardus Euroopa tummfilmi kuldajastule.

Tuntud matador Antonio Villalta (Daniel Giminez Cacho) on jõudnud areenil viimasesse ringi, kui saatuslikul hetkel enne pulli hukkamist naeratab ta oma rasedale naisele. See maksab talle aga tähelepanu kaotuse kõige olulisemal hetkel ning napilt ellu jäädes selgub haiglas, et ta on igaveseks liikumisvõime...Näita rohkem

LUMIVALGEKE asetab klassikalise „Lumivalgekese” loo romantilisse 1920ndate Hispaaniasse, kus noor tüdruk põgeneb oma õela kasuema eest ning otsustab isa jälgedes saada matadooriks. Flamencohõnguline ning lummava visuaaliga mustvalge film on kummardus Euroopa tummfilmi kuldajastule.

Tuntud matador Antonio Villalta (Daniel Giminez Cacho) on jõudnud areenil viimasesse ringi, kui saatuslikul hetkel enne pulli hukkamist naeratab ta oma rasedale naisele. See maksab talle aga tähelepanu kaotuse kõige olulisemal hetkel ning napilt ellu jäädes selgub haiglas, et ta on igaveseks liikumisvõimetu ning tema kaunis naine on enneaegsel sünnitusel surnud. Rikkale ja nägusale, nüüd teovõimetule matadoorile ajab küüned taha üks õdedest, Encarna (oma headuses tuntud Maribel Verdú), kellest saab Antonio uus naine ja viimase tütre Carmencita õel kasuema. Carmencita on häärberi kõige alam toateenija. Pärast isa surma põgeneb kaunitariks sirgunud tütarlaps kodust ning kohtub seitsme pullivõitlejast liliputiga.

Humoorikas ning samas melodramaatiline LUMIVALGEKE on kindlasti aasta parim tuntud muinasjutu adaptsioon, olles ühelt poolt Hispaania rahvuslikus kontekstis põnev, teisalt režissööri Pablo Bergeri armastuskiri 1920ndate Euroopa tummfilmile, andes nii visuaalile läbi värske käsitluse uue, kuid teada-tuntud headuse. Lisaks on tummfilmile suurejoonelise muusika kirjutanud Alfonso de Vilallonga. Ei saa jätta mainimata, et neile, kellele meeldis „Artist”, on see film tõeline maiuspala.

Maria Reinup

LUMIVALGEKE on esitatud Hispaania poolt parima võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks.

Sõprus loosib "Lumivalgekese" esimese linastusnädala jooksul kõikide filmi vaadanud kinokülastajate vahel, kes oma pileti kino fuajees loosikasti jätavad, välja 14 tasuta hispaania keele tundi ja 7 kasti suvejooki - alkoholivaba Faith Chardonnay veini. Hispaania Maja ja Dunkeriga koostöös toimuv loosimine kestab 17. maist kuni 23. maini (k.a.) mil iga päev loosime välja kolm auhinda - kaks hispaania keele tundi ja kasti Faith Chardonnay veini. Mida varem kinno "Lumivalgekest" vaatama tuled, seda suurem on Sinu võiduvõimalus.

 

Leviõigused lõppenud.

Näita vähem

Leidsid sobiva filmi?

Kirjuta distribution@kinosoprus.ee

Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow