menuimage Must Käsi
Mariupolis

dokumentaal

Kestus 1h 30m

Riik Leedu, Saksamaa, Prantsusmaa, Ukraina

Režissöör Mantas Kvedaravicius

Keel vene

Subtiitrid inglise

Au Ukraina filmitegijatele: Mariupolis

Mees parandab kalavõrgu ning läheb sillale. Kaks trammi põrkavad kokku ‒ keegi ei saa viga ja elektrikaablid remonditakse veel samal päeval. Vabrikutöötajatele korraldatakse väike kontsert ja viiuldaja siiras esinemine toob neil pisarad silma. Pommid langevad merre, keegi ei pane tähele. Pommirünnaku oht kuulub Mariupoli igapäevaelu juurde. See on Ukraina linn, mis asub Krimmi poolsaarest idas ja mida kunagi asustasid kreeklased. Film on visuaalselt võimas austusavaldus kriisis kannatavale linnale, pühendatud tolle poeetidele ja kingseppadele.<...Näita rohkem

Au Ukraina filmitegijatele: Mariupolis

Mees parandab kalavõrgu ning läheb sillale. Kaks trammi põrkavad kokku ‒ keegi ei saa viga ja elektrikaablid remonditakse veel samal päeval. Vabrikutöötajatele korraldatakse väike kontsert ja viiuldaja siiras esinemine toob neil pisarad silma. Pommid langevad merre, keegi ei pane tähele. Pommirünnaku oht kuulub Mariupoli igapäevaelu juurde. See on Ukraina linn, mis asub Krimmi poolsaarest idas ja mida kunagi asustasid kreeklased. Film on visuaalselt võimas austusavaldus kriisis kannatavale linnale, pühendatud tolle poeetidele ja kingseppadele.

Alates 9. maist jõuab valik Ukraina filme vaatajateni tasuta, et koguda toetust filmitegijatele.

Valik eriilmelisi Ukraina filme linastuvad 9-12. mail Tallinna kinodes Artis ja Sõprus, pileti asemel on avatud annetustelefonid. Alates 9. maist on võimalus suuremat valikut filmidest vaadata PÖFFi veebikinos ning alates mai lõpust ETV vahendusel.

"Au Ukraina filmitegijatele" on väga hea võimalus tutvuda Ukraina rikkaliku kultuuri ja filmikunstiga, mis praeguste sõjauudiste taustal vääriks palju laiemat kajastamist.

Korraldajad: Pimedate Ööde Filmifestival, kino Artis, kino Sõprus, ETV, Eesti Dokumentalistide Gild ja Loov Euroopa Eesti Infopunkt. Eesti Dokumentalistide Gild toetab Ukraina sõjas hukkunud režissööri lähedasi saalitäie piletitulu summa ulatuses. Filmi režissöör Mantas Kvedaravičius hukkus 2. aprillil Ukraina sõjas. 

Ootame teid TASUTA kinno. 

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow