Neetud pühapäev

Juudi perearst Daniel (Peter Finch) ja personalinõustaja Alex (Glenda Jackson) elavad kumbki üksi, kuid neid seob ühine armuke Bob (Murray Head), noor boheemlane, kes veedab mõlema juures kordamööda aega ja aitab oma malbe rahuga neil argimuredest üle olla. Rahulik kooseksisteerimine satub ohtu sedamööda, kuidas mõlema üksiklase lähedusevajadus kasvab ja noorel kunstnikul tärkavad isiklikud ambitsioonid.

1970. aastal Ühendriikides filmitud "Kesköise kauboi" eest parima filmi ja režissööri Oscari võitnud John Schlesinger naasis kümnendi algul kodumaale ning jätkas samas vaimus, kujutades üksildaste inimeste elu suurlinnas, kus kõik võimalused oleksid justkui olemas, kuid tegelaste isiklik taust ja ümbritsevad tavad ei lase neid oma valikutes päris vabalt tunda. "Neetud pühapäev" kandideeris neljale Oscarile ja pälvis viis Briti Filmiakadeemia auhinda.

Eriprogrammi Filmifestival: Jumal, kaitse Inglismaad! kirjeldus

1970ndate parimad Briti autorifilmid kinos Sõprus 15.-21. aprillil 2019!
Neil päevil, mil britid ähvardavad Euroopa Liidust lõplikult lahku lüüa, on viimane aeg meenutada hellusega peaaegu poole sajandi tagust kuldaega, kui nad alles liitusid Euroopa Majandusühendusega, rohi oli veel roheline ja kõigi pilgud kirkasse tulevikku suunatud.

Pileti hind kõigile 6.50€, ostes korraga 5 või rohkem piletit, on pileti hinnaks 5€.

Varasemalt Filmifestival: Jumal, kaitse Inglismaad! sarjas linastunud filmid

Tapke Carter

21.04.2019

Õnneseen

20.04.2019

Puuslik

19.04.2019

Pereelu

18.04.2019
  •  
  • 1 / 2