Õnneseen

Noor ja lihtsameelne idealist Mick Travis (Malcolm McDowell, kes mängis samanimelist tegelast Lindsay Andersonile kuulsuse toonud filmis "Kui...") asub suures kohvifirmas müügimehena tööle ning unistab suurest ja säravast tulevikust. Mööda Inglismaad rännates ja kohvi parseldades kohtub ta üha kummalisemate tegelastega ning kogeb, et kogu ühiskond on põhjani mäda. Travise seiklused muutuvad lausa kafkalikeks, kui teda sunnitakse teadmata roima üles tunnistama ja suletakse haiglasse, kus noormehe peal hakatakse koletuid inimkatseid tegema.

Alan Price'i originaallauludega rikastatud sürrealistlik satiir põhineb Malcolm McDowelli enda mälestustel sellest, kuidas ta üritas teismelisena kohvimüüjana karjääri teha. Algsest stsenaariumist ei jõudnud filmi siiski väga palju materjali, sest režissöör Anderson eelistas fantastilisemat ja suurema üldistusjõuga lähenemist ning lasi stsenarist David Sherwinil käsikirja omajagu ümber teha.

Eriprogrammi Filmifestival: Jumal, kaitse Inglismaad! kirjeldus

1970ndate parimad Briti autorifilmid kinos Sõprus 15.-21. aprillil 2019!
Neil päevil, mil britid ähvardavad Euroopa Liidust lõplikult lahku lüüa, on viimane aeg meenutada hellusega peaaegu poole sajandi tagust kuldaega, kui nad alles liitusid Euroopa Majandusühendusega, rohi oli veel roheline ja kõigi pilgud kirkasse tulevikku suunatud.

Pileti hind kõigile 6.50€, ostes korraga 5 või rohkem piletit, on pileti hinnaks 5€.

Varasemalt Filmifestival: Jumal, kaitse Inglismaad! sarjas linastunud filmid

Tapke Carter

21.04.2019

Puuslik

19.04.2019

Pereelu

18.04.2019

Etendus

17.04.2019
  •  
  • 1 / 2