PEPPERMINTA

“Pepperminta” räägib loo samanimelisest kartmatust ja värvikast noorest naisest, kes asub maailma parandama ning saab selles missioonis omale võitluskaaslasteks ema valvsa pilgu all üles kasvanud tõbise Werweni ja transvestiidist aedniku Edna.

Kõlab lihtsalt? Ei, Šveitsi videokunstniku Pipilotti Risti debüütfilm ei ole tavaline loopõhine teos.  See ei ole puhta kino eksperiment, vaid intermeedialine kunstiteos, mis kombineerib enesesse erinevaid võtteid filmikunstist, animatsioonist ja videokunstist, luues sellega unikaalse värvilise universumi, mida väljaspool Risti loomingut ei ole võimalik kogeda. Uue ja unikaalse maailma kogemise võimalus ongi filmi deviisiks, mis põhjendab nii kujutatut kui ka kujutamise viisi. Ent Rist ei piirdu üksnes audiovisuaalse kogemuse pakkumisega ning nägemis- ja kuulmismeele kummastamise kõrval püüab autor kaasa haarata ka teisi meeli. Nii saab vaataja filmiruumis ringi rännata viisidel, mis puhuti seostuvad ehk rohkem kogmusega lõbustuspargis kui kinosaalis, ning mängib tegelaste kompamismeelt eksponeerides nii filmikunsti sensoorse repertuaari piiridega kui ka vaataja meelelise kaasamise võimalustega. Katre Pärn

Film linastub saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega Augusti TantsuFestivali 2011 raames kinos Sõprus: 29.-31. august kl. 18:00.

Pipilotti Rist
Pipilotti Rist (s. 1962, Grabs, Šveits) on tuntud videokunstnik, kelle töid on eksponeeritud kõikjal maailmas ning need on pälvinud palju olulisi auhindu omal alal. Ta on õppinud Viinis ja Baselis. 1997. aastal esitleti tema töid ka Venezia Biennaalil, kus ta pälsiv Premio 2000 auhinna. Pipilotti Rist on popansambli Les Reines Prochaines liige. PEPPERMINTA on tema esimene katsetus täispika filmi vallas.

 

Leviõigused lõppenud.