Pereelu

19-aastane töölisneiu Janice (Sandy Ratcliff), kes elab koos range isa (Bill Dean) ja võimuka emaga (Grace Cave), jääb ootamatult rasedaks. Vanemad süüdistavad tütart vastutustundetus käitumises ja Briti ühiskonda lubamatus lodevuses ning nõuavad, et Janice abordi teeks. Kui neiu seepeale masendusse langeb, suletakse ta vaimuhaiglasse, kus arstid põlgavad ära psühholoog Donaldsoni (Michael Riddall) inimliku lähenemise ning muudavad Janice'i ravimite ja elektrišokkidega tuimaks ja tundetuks olendiks.

Ken Loachil, kes on alati hiilanud täpse ja terava sotsiaalse tunnetusega, näitas taas kord, et ka niivõrd lohutu võib lummata ühtviisi kriikuid ja tavavaatajaid – Berliini filmifestivalil pälvis "Pereelu" FIPRESCI žürii preemia ja Sydney festivalil valis publik selle oma lemmikuks.

Eriprogrammi Filmifestival: Jumal, kaitse Inglismaad! kirjeldus

1970ndate parimad Briti autorifilmid kinos Sõprus 15.-21. aprillil 2019!
Neil päevil, mil britid ähvardavad Euroopa Liidust lõplikult lahku lüüa, on viimane aeg meenutada hellusega peaaegu poole sajandi tagust kuldaega, kui nad alles liitusid Euroopa Majandusühendusega, rohi oli veel roheline ja kõigi pilgud kirkasse tulevikku suunatud.

Pileti hind kõigile 6.50€, ostes korraga 5 või rohkem piletit, on pileti hinnaks 5€.

Varasemalt Filmifestival: Jumal, kaitse Inglismaad! sarjas linastunud filmid

Tapke Carter

21.04.2019

Õnneseen

20.04.2019

Puuslik

19.04.2019

Etendus

17.04.2019
  •  
  • 1 / 2