menuimage Must Käsi
#Püha Sõprus
Püha Sõprus: Prantsuse sidemees

krimi draama põnevik

Kestus 1h 44m

Riik USA

Režissöör William Friedkin

Keel inglise, Prantsuse

Subtiitrid eesti

Levitaja - Must Käsi

“Oled sa kunagi Poughkeepsies käinud? Ah? Oled sa kunagi Poughkeepsies käinud?”

William Friedkini “Prantsuse sidemees” on film, mida võib ikka leida nimekirjadest kuhu on kokku kogutud parimad tagaajamisstseenid filmiajaloost. Aga lisaks meeldejäävatele tagaajamistele on tegemist ka lihtsalt väga hea filmiga. Olgu selle tõestuseks noore Gene Hackmani suurepärane rollisooritus politseiuurija Jimmy Doyle’ina, mille eest ta ka parima meespeaosa Oscari võitis. Kokku sai “Prantsuse sidemees&rdq...Näita rohkem

“Oled sa kunagi Poughkeepsies käinud? Ah? Oled sa kunagi Poughkeepsies käinud?”

William Friedkini “Prantsuse sidemees” on film, mida võib ikka leida nimekirjadest kuhu on kokku kogutud parimad tagaajamisstseenid filmiajaloost. Aga lisaks meeldejäävatele tagaajamistele on tegemist ka lihtsalt väga hea filmiga. Olgu selle tõestuseks noore Gene Hackmani suurepärane rollisooritus politseiuurija Jimmy Doyle’ina, mille eest ta ka parima meespeaosa Oscari võitis. Kokku sai “Prantsuse sidemees” lausa viis kuldmehikest (lisaks veel parim film, parim režissöör, parim kohandatud stsenaarium ja parim montaaž).

Lugu keerleb 32 miljonit dollarit väärt kõrgeklassilise heroiinisaadetise ümber, mis on smugeldatud Marseille’st New Yorki. Asjasse on segatu prantslased, ameerika rahajõmm ja loomulikult mafia. Hackmani kehastatud Doyle on karmi käega politseinik, kellel pole kõige parem maine, kuna ta tegeleb peamiselt tänavanarkarite jõhkra tuuseldamisega. Tal on vaja midagi ette võtta, et oma karjäär rentslist päästa. Ta koperdab juhuslikult heroiinidiili otsa ja asub süüdlasi raevukalt ja isegi amoraalselt jälitama. Kas tema eesmärgiks on õiglus või püüab ta lihtsalt oma töökohta päästa? Mingis mõttes on terve film algusest lõpuni üks tagaajamine. Kogu aeg keegi jälgib ja jälitab kedagi ning kõik tegelased peavad pidevalt tahavaate peeglisse vaatama. Üks parimaid politseifilme läbi aegade.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow