Puuslik

Politseiseersant Neil Howie (Edward Woodward) saadetakse Hebriididele, väiksele Summerisle'i saarele, kus noor neiu nimega Rowan olevat jäljetult kaotsi läinud. Kohale jõudes satub asjalik ja otsekohene riigiametnik segadusse, sest esiteks paistab, et keegi pole politseid kutsunud ja kadunud tüdrukut poleks nagu olemaski olnud, teiseks teeb himur kaunitar Willow (Britt Ekland) Neilile pealetungivaid lähenemiskatseid ning kolmandaks valitseb saarlaste seas paganlik kultus, mis teeb kristlasest seersandile suurt meelehärmi. Ilmselgelt varjatakse tema eest midagi ning Neil ei jäta jonni, ehkki asi muutub üha pahaendelisemaks.

Kitsaste olude sunnil väga väikese eelarvega vändatud filmist kujunes kiiresti tõeline kultusfilm, mis tänu intelligentsele stsenaariumile, süngele vaimukusele ja lopsakale muusikalisele kujundusele ületab kaugelt klassikalise õudusfilmi žanripiirid. 2006. aastal USAs tehtud uusversioon (režissöör Neil LaBute, peaosas Nicolas Cage) valmistas algse filmi austajaile paraku suure pettumuse.

Eriprogrammi Filmifestival: Jumal, kaitse Inglismaad! kirjeldus

1970ndate parimad Briti autorifilmid kinos Sõprus 15.-21. aprillil 2019!
Neil päevil, mil britid ähvardavad Euroopa Liidust lõplikult lahku lüüa, on viimane aeg meenutada hellusega peaaegu poole sajandi tagust kuldaega, kui nad alles liitusid Euroopa Majandusühendusega, rohi oli veel roheline ja kõigi pilgud kirkasse tulevikku suunatud.

Pileti hind kõigile 6.50€, ostes korraga 5 või rohkem piletit, on pileti hinnaks 5€.

Varasemalt Filmifestival: Jumal, kaitse Inglismaad! sarjas linastunud filmid

Tapke Carter

21.04.2019

Õnneseen

20.04.2019

Pereelu

18.04.2019

Etendus

17.04.2019
  •  
  • 1 / 2